Yılın un çuvalı Endonezya’dan

Stern Ingredients Asya-Pasifik Bölge Müdürü Norman Loop, “2015 Çuvalı” ödülünü, Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan Mühlenchemie GmbH & Co. KG adına tasarladıkları “Bambu” motifi nedeniyle Endonezya’da yapan fabrikası Sriboga’ya verecek. 

muhlenchemie86Stern Ingredients Asya-Pasifik Bölge Müdürü Norman Loop, 2016’da “Un Çuvalı 2015” ödülünü, Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan Mühlenschemie GmbHve Co. KG adına tasarladıkları “Bambu” motifi nedeniyle Endonezya’da üretim yapan un fabrikası Sriboga’ya verecek.
Mühlenchemie, sahibinin bağımsız üyeler tarafından belirlendiği bu ödülle, Witttenburg’daki “MehlWelten Müzesi”nde görülebilen bölgesel kültürlerin temsili olarak un çuvalı sanatına bir yenisini ekledi.
Pirincin bir numaralı gıda kaynağı olduğu Endonezya’da, ve unlu mamuller, kısa bir geçmişe sahip. Bu nedenle Hamburg’daki Mühlenchemie ve MehlWelten Müzesi tarafından verilen “Un Çuvalı Ödülü”nün tasarladıkları “Bambu” motifi nedeniyle PT Sriboga Un Fabrikası’na gitmesi dikkat çekici.

ENDONEZYA’NIN İMGESİ BAMBU
Motifin unun Endonezya’daki artan önemini gösterdiğini belirten Stern Ingredients Asya-Pasifik Bölge Müdürü olarak Mühlenchemie’nin Endonezya’daki müşterileriyle ilgilenen Norman Loop, şunları söyledi: “Un üreticisinin önündeki en önemli güçlük, unun faydalarını gösterebilmek için bütünüyle yeni bir görsel dil bulmak. Batıda unun saflığını, gücünü ve doğallığını yansıtan imgeler, Endonezya’da farklı anlamlara sahip. Örneğin; güneş ya da başak, burada başka şeylerle özdeşleştiriliyor. Bu nedenle Sriboga, buğdaya atfedilen değerleri tropik ülkelerin diline aktarmak için sembol olarak buğdayı seçti.”
Sriboga’nın kazandığı ödül, 2017 yılı Nisan ayında, Hamburg’da düzenlenecek olan Küresel Değirmenciler Sempozyumu’nda sunulacak.

Bir önceki yazımız olan "Güney Kore, ABD ve Avustralya’dan buğday satın aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Ofis, ekmeklik buğdayı bin 50 liradan alacak

Toprak Mahsulleri Ofisi’nce bu yıl alınacak hububatların fiyat ve politikaları belirlendi. Buna göre Ofis geçen …