Whitewater Mill yeni bir un değirmeni inşa ediyor

ABD merkezli Siemer Milling Co. ve H. Nagel and Son Co. ortaklığında kurulan Whitewater Mill L.L.C., Ohio eyaletine bağlı Cincinnati’de yeni bir un değirmeni inşa ediyor.

Teutopolis Illinois eyaletindeki Siemer Milling Co. ile Cincinnati merkezli H. Nagel and Son Co. arasında yapılmış bir ortaklık olan Whitewater Mill L.L.C., Harrison Cincinnati’de yeni bir un değirmeni inşa ediyor.

Yeni yumuşak değirmeni, günlük yaklaşık 510 bin kiloluk kapasiteye sahip olacak. Plymouth Minnesota’da bulunan Buhler Inc. temel ekipman tedarikçisi olarak atanırken, Ames Lowa’da bulunan Todd and Sargent Inc. de tesis ve ekipman kurulumu için yüklenici firma olarak atandı.

2015 ilkbaharında tamamlanması hedeflenen yeni un değirmeninin 35 kişilik istihdam sağlaması bekleniyor.

Cazip pazar koşulları, artan verimlilik ve gıda güvenliği konularının yeni değirmenin tasarımında odak noktalar olduğunu söyleyen Siemer Milling başkanı Richard C. Siemer, şunları ekliyor: “Nagel ve Siemer, Cincinnati bölgesinde bir un değirmeni kurmanın büyük bir fırsat olduğunu düşünüyor. Mevcut ve potansiyel buğday tedariki ve de un talep faktörleri, bu ortaklık için uzun dönemli başarıya işaret ediyor. Daha da önemlisi bu tesis, durmadan talebin arttığı bir bölgede, gıda üretimindeki en önemli sorunları vurgulayacak. Tüketicilerden ve hükümetten bahsetmiyorum; bizler ve müşterilerimiz, bütün süreci boyunca (sürdürülebilirlik, verimlilik, süreç ve ürünlerin temizliği) yüksek standartlar uygulayacağız. Un değirmenleri uzun süreli olarak tasarlanır, öyle ki bazıları kullanım ömürlerini bile aşar. Bu tesis geçmiş için değil, gelecek için tasarlandı ve değişen gıda tedarik zincirine katılmak için endüstrimizin neler yapması gerektiğini temsil ediyor.”

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …