Vortex Kuruluşunun 40. Yılını Kutladı

Tahıl dahil katı malzeme taşıma alanında parça imalatı yapan , sektördeki 40. yılını kutladı. 1977 yılında kurulan Kansas merkezli şirket 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Yer çekimi akımı, seyreltme aşaması ve yoğun fazlı pnömatik taşıma uygulamalarında kullanılan sürgülü kapı, yönlendirme vanası, iris diyaframı ve yükleme ağzı tasarımı ve imalatı yapan Vortex, kuruluşunun 40. yılını kutluyor. 1977 yılında Neil Peterson ve damadı Lee Young tarafından kurulan Vortex, kuru kitlesel katı malzemelerin taşınmasına yönelik özel olarak tasarlanan ilk vana olan patentli Vortex Orifis Kapağı ile faaliyetlerine başladı. Daha sonra 80 ülkede 20 binden fazla tesiste binlerce malzeme türünün taşınmasında kullanılan 20’yi aşkın inovatif vana tasarımı yaptı. Vortex, kuru kitlesel malzeme işleme parçalarında bir lider olarak büyümeye ve kendisini geliştirmeye devam etti. Vortex’in üretimini yaptığı parçalar arasında bir gelenek olan Kuantum Serisi’nde kuru kitlesel malzemeleri ayırmak, ölçümlemek ve dağıtmak amacıyla uzun yıllardır kullanılan sürgülü kapılar ve yönlendirme valfleri yer alıyor.
Afrika, Asya ve Avrupa pazarlarında faaliyetlerini artırmak amacıyla 2006 yılında İngiltere’de uluslararası bir ofis açan şirket, şu anda Rusya, , Türkiye, Güney Afrika, İspanya ve Fransa’nın da aralarında olduğu 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Geçen yıl yüzde 44 oranında bir büyümeye imza atan şirket, Malzeme Taşıma Mühendisleri Birliği (MHEA) tarafından Yılın Tedarikçisi Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştü.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …