Un değirmencilerinden Pencap hükümetine uyarı

Khyber-Pakhtunkhwa (K-P) Un Değirmencileri Derneği, Pencap hükümetinin ülkenin diğer bölgelerine nakliyesini yasaklama kararının, 300 değirmeni kapanma aşamasına getirdiği iddia etti.

Khyber-Pakhtunkhwa (K-P) Un Değirmencileri Derneği, Pencap hükümetinin eyaletler arası buğday nakliyesi yasağını kaldırmaması durumunda, Pencap’tan un ihracatı yapılan K-P rotasının engelleneceği uyarısında bulundu.
The Express Tribune haberine göre; Pencap hükümeti Nisan ayı boyunca ülkenin diğer bölgelerine buğday nakliyesini yasakladı. Dernek üyelerine göre bu durum Anayasa’nın 151. Maddesine aykırı ve K-P bölgesinde 300’e yakın un değirmeninin kapanması söz konusu.
Eyalete ait un değirmeninin başkanı Anis Ashraf, Peshawar Basın Kulübü’nde onlarca un değirmeni sahibinin katıldığı bir basın toplantısı düzenledi ve düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Pencap’tan buğday alamadıklarından dolayı K-P bölgesinden neredeyse 300 kapatılmanın eşiğinde. Pencap’ta bulunan değirmenciler buğdayı K-P değirmenlerine yönlendirmektense doğrudan Afganistan’a ihraç ediyor. Pencap hükümeti tarafından atılan bu illegal ve anayasaya aykırı adımla başa çıkacağız.”

 

Bir önceki yazımız olan "Cargill’den Vietnam’daki yem tesisine 20 milyon dolarlık yatırım" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …