Un değirmencilerinden Pencap hükümetine uyarı

Khyber-Pakhtunkhwa (K-P) Un Değirmencileri Derneği, Pencap hükümetinin ülkenin diğer bölgelerine nakliyesini yasaklama kararının, 300 değirmeni kapanma aşamasına getirdiği iddia etti.

Khyber-Pakhtunkhwa (K-P) Un Değirmencileri Derneği, Pencap hükümetinin eyaletler arası buğday nakliyesi yasağını kaldırmaması durumunda, Pencap’tan un ihracatı yapılan K-P rotasının engelleneceği uyarısında bulundu.
The Express Tribune haberine göre; Pencap hükümeti Nisan ayı boyunca ülkenin diğer bölgelerine buğday nakliyesini yasakladı. Dernek üyelerine göre bu durum Anayasa’nın 151. Maddesine aykırı ve K-P bölgesinde 300’e yakın un değirmeninin kapanması söz konusu.
Eyalete ait un değirmeninin başkanı Anis Ashraf, Peshawar Basın Kulübü’nde onlarca un değirmeni sahibinin katıldığı bir basın toplantısı düzenledi ve düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Pencap’tan buğday alamadıklarından dolayı K-P bölgesinden neredeyse 300 kapatılmanın eşiğinde. Pencap’ta bulunan değirmenciler buğdayı K-P değirmenlerine yönlendirmektense doğrudan Afganistan’a ihraç ediyor. Pencap hükümeti tarafından atılan bu illegal ve anayasaya aykırı adımla başa çıkacağız.”

 

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …

Bir cevap yazın