Ulusoy Un ihracatta 11 basamak birden yükseldi

Türk ununu dünyaya taşıyan güvenilir gıda tedarikçilerinden Ulusoy Un, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2014 yılının en fazla ihracat yapan 1.000 firması arasında 11 basamak birden yükseldi.

ulusoySamsun’un Borsa İstanbul AŞ’de işlem gören ilk şirketi olan Ulusoy Un, 2014 yılı TİM verilerine göre bir önceki yıla göre 11 basamak birden yükselerek 513. sırada yer aldı. Ulusoy Un, ihracat yapan un üreticileri arasında ise 5. sırada bulunuyor.
Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, Türkiye’nin en büyük un üreticilerinden biri olarak 26 yıllık bir süreçte 5 kıtada 80 ülkeye ihracat yapan bir kapasiteye ulaştıklarını söyledi. Günlük 900 ton işleme kapasitesi ile dünyanın güvenilir gıda tedarikçilerinden biri olduklarının altını çizen Ulusoy, şu değerlendirmelerde bulundu: “Gelişen iç piyasa ve büyüyen ihracat pazarlarımızla satış kapasitemizi artırıyoruz. Ciromuz 2015 yılı ilk üç ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 5 arttı. Artan talebi karşılayabilmek için 2016 yılı sonunda günlük 1.500 ton kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz.”

ÜRETİM KAPASİTESİ GÜNLÜK 1.500 TONA ÇIKACAK
Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde geçen yıl temelleri atılan günlük 600 ton işleme kapasiteli yeni fabrika yatırımının 2016’da tamamlanmasının ardından günlük üretim kapasitesinin 1.500 tona ulaşacağını belirten Ulusoy, “2014 yılında Samoa, Surinam ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti de dahil toplam 29 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Orta ve uzun vadede ise Türkiye ve yurt dışında yeni yatırımlarla büyümemizi sürdürerek, sektörde global bir oyuncu olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …