UHK sorunların çözümünü üretim merkezlerinde arıyor

Ulusal Konseyi (UHK), tarımsal sorunların çözümlerini merkezlerinde gerçekleştirdiği çalıştay, panel ve benzeri toplantılarla belirliyor.

Ulusal Hububat Konseyi, Edirne’de çeltik, Gaziantep’te makarnalık çalıştaylarının ardından üretiminin sorunlarını Adana’da masaya yatırmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili Anadolu Ajansı’na bilgi veren UHK Yönetim Kurulu üyesi ve Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Sade, şunları dile getiriyor: “Ulusal Hububat Konseyi, ulusal bazda önemli ürünlerin sorunlarını ve bunlara dayalı sanayinin sorunlarını, en fazla üretimin ve sanayileşmesinin olduğu bölgelerdeki çalıştay, panel ve benzeri toplantılarla tespit ediyor. Oralardan çıkan sonuçları da raporlama yoluna gidiyor.”
Ulusal Hububat Konseyi’nin en önemli görevlerinden birinin sektörü ürünlerinin sorunları hakkında raporlar hazırlayarak hükümeti ve kamuoyunu bilgilendirmek olduğunu söyleyen Prof. Dr. Sade, mısır, buğday ve çeltik raporlarının tamamlandığını, bunların hem ilgili kurumlara iletildiğini hem de kamuoyuna duyurulduğunu belirtti. Sade, , yulaf ve diğer tahıllarla ilgili raporların tamamlanmak üzere olduğunu vurgulayarak, onların da yakında yayınlanacağını aktardı.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …

Bir cevap yazın