Türkiye ve dünya tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği () “” konulu VI. Uluslararası HUBUDER Konferansında Türkiye ve dünya piyasalarını mercek altına alacak.

Tahıl ticaretinde sektör ve ülke menfaatlerine katkıda bulunacak uygulamalara öncülük etmeye devam eden Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER), her yıl düzenlediği uluslararası kongrelere bu yıl bir yenisini ekliyor. 15-16 Mayıs tarihinde Ankara Crown Plaza Otel’de gerçekleştirilecek, “6. Uluslararası HUBUDER Konferansı 2019/2020 Hasadına Doğru Türkiye ve Dünyada Tahıl” konulu konferansa yurt içinden ve yurt dışında birçok konuşmacı katılacak.

Konferansın açılış konuşmalarını HUBUDER Yönetim Kurulu Başkanı , ve yapacak. Tarımsal Piyasa Çalışmaları Enstitüsü (IKAR), Direktörü Dr. Dmitri Rylko, konferans kapsamında “Rusya ve Karadeniz Mahsulü: 2018/19 Sonuçları ve 2020/21 Beklentileri” konulu bir sunum yapacak.

Tarımsal-Ekonomik Araştırma ve Analiz Bürosu ve Danışmanlığı Tallage/Strategie Grains CEO’su Andrée Defois ise “Fiyatlar 2019/20’de Beklenen Büyük Üretimini Yansıtıyor mu? Bu Bağlamda Avrupa Birliği’nin Rolü.” konulu bir sunum gerçekleştirecek.

Ulusal ve uluslararası firmaları/kişileri aynı çatı altında toplayacak konferans kapsamında “İlham Veren Hayat Öyküleri” bölümünde çiftçilik yapan Ayten Çöl çalışmalarını ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

TÜRKİYE’Yİ DEĞERLENDİRECEK PANEL

TMO Genel Müdür Yardımcısı Cihan Soyalp, “Yeni Mahsül Beklentileri ve TMO Politikaları” hakkında bilgi verecek. Gazeteci-Yazar Ali Ağaoğlu ise “Yakın Dönemde Ekonomiyi Neler Bekliyor? Ya Peki, 10 Yıl Sonra?..” başlığı altında değerlendirmelerde bulunacak.

Konferans kapsamında moderatörlüğünü HUBUDER Yönetim Kurulu Üyesi Rint Akyüz’ün yaptığı, Bölgelere Göre Türkiye Hasat Değerlendirmesi paneli gerçekleştirilecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni Atılım Tarımsal Mühendislikten Yahya Kassap, Marmara Bölgesi’ni Doruk Un Sanayi’nden Gürsel Erbap, Ege Bölgesi’ni Çandaroğulları Derya Un’dan Ayten Çandar Işık, Çukurova Bölgesini Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Orta Anadolu Bölgesi-Karadeniz Ve Türkiye Değerlendirmesi’ni ise Ata Tohumculuk’tan Ayhan Atalay yapacak.

Soru cevap bölümü ile sonlanacak konferansa katılmak için derneğin internet sitesinde detaylı bilgi yer almaktadır.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …