Trans Cargo Terminal, kapasitesini iki katına çıkarıyor

Trans Cargo Terminal SRL, Moldova-Tuna’daki tahıl ihracat terminali genişletme projesini tamamladı. Genişletilen tesis, toplam 70 bin ton tahıl depolama kapasitesine sahip; tesisin yıllık yük aktarma kapasitesi ise 300 bin tondan 800 bin tona yükseldi.
transcargo
Trans-Oil Group’un (TOG) Moldova’daki iştiraki Trans Cargo Terminal SRL, 10 Kasım tarihinde, Tuna nehri üzerinde yer alan Giurgiulesti Uluslararası Serbest Limanı’ndaki tahıl ihracat terminalini genişletme projesinin tamamlandığını duyurdu. Trans Cargo Terminal, genişleme çalışması sayesinde, artık 8 bin tona kadar kapasiteli deniz taşıtlarına ve nehir mavnalarına saatte bin tondan fazla yükleme yapabiliyor; bu oranın da bölgedeki tüm tahıl terminalleri arasında en yüksek yükleme hızı olduğu belirtiliyor.

TOG Başkanı Vaja Jhashi: “Genişletme projesi; Tuna nehri üzerinde ek bir demirleme alanının inşası, 12 bin tonluk depolama kapasitesine sahip bir silonun kurulumu, yepyeni bir derin su iskelesi ve yüksek kapasiteli bir yükleme ekipmanının kurulumundan oluşuyor. Bu projeyi gerçekleştirmek için toplamda yaklaşık olarak 6 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Genişletilen tesisin, toplam tahıl depolama kapasitesi 70 bin tona ulaştı ve yıllık yük aktarma kapasitesi 300 bin tondan 800 bin tona çıktı; bu da, Moldova Cumhuriyeti’nin yıllık tahıl ihracatının yaklaşık yüzde 75’ine denk geliyor.”

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …