Tesis Yönetimi ve Pazarlama

Her alanında olduğu gibi değirmencilikte de verim ve karlılık, başarılı bir yönetimle mümkündür. Bir tesisin başarılı bir şekilde yönetimi ise iyi bir otomasyon sistemiyle, çağının gerekliliklerini karşılayan teknolojiler ve makinelerle ve elbette ki konusunda uzman bir kadroyla gerçekleştirilebilir.

Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren başarılı şirketlerin en büyük özelliklerinden birisi iyi bir yönetim ve pazarlama sistemine sahip olmalarıdır. Dolayısıyla eğer endüstrisinde faaliyet gösteren bir firma, dünyanın dörtbir yanına yapmak, farklı ülkelerde işbirlikleri kurmak, ofisler açmak istiyorsa öncelikle mevcut merkezi tesislerinde, ofislerinde iyi bir yönetimi güvence altına almalı, akabinde de doğru bir pazarlama birimi oluşturmalıdır.

Zira üretimde oluşabilecek kalite farklılıklarını engelleyecek bir sisteminiz yoksa, üretimin her aşamasını ve finansal kaynaklarınızı kontrol altında tutamıyor, tüm birimlerin ve insan kaynaklarının uyumlu ve programlı çalışmasını sağlayamıyorsanız uluslararası pazarda uzun vadede başarı şansınız son derece kısıtlıdır.

Bir önceki yazımız olan "Değirmencilikte Tesis Yatırımı ve Dizaynı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

KAYNAKLARIN VERİMLİ KULLANIMI VE RANDIMAN

“Un randımanını etkileyen en önemli faktörler hammadde, ekipman ve üretim akışıdır. Yüksek randıman, yüksek buğday …