Teknoloji Akademisi Almanya ve Çin’den sonra Türkiye’de açılacak

ve arasında işbirliği imzalandı. Bu sayede Türkiye, kuran üçüncü ülke olacak.

Almanya’da geliştirdiği işbirliklerini sürdüren Makine İhracatçıları Birliği teknik partnerlik yapmak üzere Deutsche Messe Technology ile anlaştı. Endüstri 4.0, dijitalleşme ve otomasyon konularında bilgi alışverişi ve teknoloji transferini içeren anlaşmayla makineciler, Almanya’dan ücretsiz danışmanlık alacak. Yapılan anlaşmayla makineciler, Hannover’de bulunan akademide Endüstri 4.0 uygulamaları başta olmak üzere teknoloji alanındaki tüm eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilecek.
Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran anlaşma ile ilgili şunları söyledi: “Sanayinin nitelikli iş gücü bulmasını zorlaştıran orta gelir tuzağını aşmanın yolu, teknolojik gelişim ve yatırımları sürekli kılacak sistemi oluşturmaktır. Teknoloji Akademisi işbirliğimiz bu alanda önemli bir adım olacak. Makine İhracatçıları Birliği ve Deutsche Messe Technology arasında yapılan işbirliği anlaşmasına göre, Türkiye’de de Teknolojisi Akademisi kurulacak. Hannover’de geliştirilen model kasım ayında Çin’in Foshan kentinde uygulamaya alınmıştı. Akademi İstanbul’da faaliyete alındığı zaman Türkiye, Almanya ve Çin’den sonra Teknoloji Akademisi kuran üçüncü ülke olacak.”

Bir önceki yazımız olan "Ukrayna’nın Ortadoğu’ya buğday ihracatı % 46 arttı" başlıklı makalemizde "değirmenci dergisi, haberler ve magazine" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …