Syngenta, Nidera Seeds’in devir işlemini tamamladı

İsviçreli , ’i tarım ürünleri ve gıda sektörlerinde dünya çapında faaliyet gösteren Çinli ’dan devralma sürecini tamamladı.

Syngenta, Nidera Seeds’i Çin devletine ait COFCO International’dan devralma sürecini tamamladığını açıkladı. Güney Amerika piyasasında önemli bir oyuncu olan Nidera Seeds; farklı tahıl çeşitleri ve tescilli gen havuzu ile Brezilya, Arjantin, Uruguay ve Paraguay gibi önemli Güney Amerika ülkelerinde önemli bir varlık gösteriyor. Syngenta, Nidera’yı alarak tohum alanındaki rekabetçi gücünü artırmayı hedefliyor.
Syngenta CEO’su Erik Fyrwal satışla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Andre Dias yönetimindeki Nidera Seeds’i faaliyetlerimize dahil etmemiz bizim için heyecan verici. Nidera Seeds, çok büyük bir gen kaynağına, güçlü bir Ar-Ge ağına ve bölge genelinde geniş bir kapsama alanına sahip. Tutkulu ve yetenekli Nidera Seeds ekibine aramıza hoş geldiniz diyoruz ve tek bir ekip olarak harika şeyler başarmayı bekliyoruz.” dedi. Tarım ürünlerinin üretimi tedariki, işlenmesi, depolanması ve dağıtımında alanında faaliyet gösteren COFCO International’ın CEO’su Johnny Chi ise, “Nidera Seeds, ciddi bir büyüme potansiyeline sahip ve Syngenta’nın tüm paydaşlar için avantajlı sonuçlar getirecek şekilde işi geliştirmeye devam edeceğine inanıyoruz.” dedi. Daha çok mısır, ayçiçeği, sorgum, soya fasulyesi ve işleyen Nidera’nın tohum alanındaki faaliyetleri Arjantin ve Brezilya’da yoğunlaşmakla birlikte şirket, Güney Amerika’daki diğer ülkelerde de aktif.

Bir önceki yazımız olan "Riyad, tahıl yetiştirmek için Irak’ta toprak bakıyor" başlıklı makalemizde "Hamit El-Nayif, Irak ve Irak Tarım Bakanlığı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …