kek_banner_640x100.jpg

Syngenta, Nidera Seeds’in devir işlemini tamamladı

İsviçreli , ’i ürünleri ve gıda sektörlerinde dünya çapında faaliyet gösteren Çinli ’dan devralma sürecini tamamladı.

Syngenta, Nidera Seeds’i devletine ait COFCO International’dan devralma sürecini tamamladığını açıkladı. Güney Amerika piyasasında önemli bir oyuncu olan Nidera Seeds; farklı tahıl çeşitleri ve tescilli gen havuzu ile Brezilya, Arjantin, Uruguay ve Paraguay gibi önemli Güney Amerika ülkelerinde önemli bir varlık gösteriyor. Syngenta, Nidera’yı alarak tohum alanındaki rekabetçi gücünü artırmayı hedefliyor.
Syngenta CEO’su Erik Fyrwal satışla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Andre Dias yönetimindeki Nidera Seeds’i faaliyetlerimize dahil etmemiz bizim için heyecan verici. Nidera Seeds, çok büyük bir gen kaynağına, güçlü bir Ar-Ge ağına ve bölge genelinde geniş bir kapsama alanına sahip. Tutkulu ve yetenekli Nidera Seeds ekibine aramıza hoş geldiniz diyoruz ve tek bir ekip olarak harika şeyler başarmayı bekliyoruz.” dedi. Tarım ürünlerinin üretimi tedariki, işlenmesi, depolanması ve dağıtımında alanında faaliyet gösteren COFCO International’ın CEO’su Johnny Chi ise, “Nidera Seeds, ciddi bir büyüme potansiyeline sahip ve Syngenta’nın tüm paydaşlar için avantajlı sonuçlar getirecek şekilde işi geliştirmeye devam edeceğine inanıyoruz.” dedi. Daha çok mısır, ayçiçeği, sorgum, soya fasulyesi ve işleyen Nidera’nın tohum alanındaki faaliyetleri Arjantin ve Brezilya’da yoğunlaşmakla birlikte şirket, Güney Amerika’daki diğer ülkelerde de aktif.

Bir önceki yazımız olan "Riyad, tahıl yetiştirmek için Irak’ta toprak bakıyor" başlıklı makalemizde "Hamit El-Nayif, ve Tarım Bakanlığı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Türkiye, dünya un ihracatında birinci, makarna ihracatında ikinci

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin dünya un ihracatında birinci, dünya makarna …