Superior’dan 10 milyon dolarlık yatırım

Superior Milling Company, ve hayvan yemi tesisine 10,5 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

superiror

Superior Milling Company, Zambia’nın Lusaka şehrindeki buğday ve hayvan yemi tesisinin yapımı için 10,5 milyon dolar yatırım yapıyor. Tesis 300 kişiye istihdam sağlayacak.
Daily Mail’in haberine göre, şirketin Genel Müdürü Peter Cottan, genişleme planının, firmalarının geniş bir ürün yelpazesi sunmasına ve böylece hayvancılık sektörüne yönelik gıda maddeleri ve çeşitli hayvan yemlerinde pazar lideri olmasına yardımcı olacağını belirtiyor. Yatırım, firmanın Lusaka’nın Chinika bölgesinde bulunan değirmenini genişletme çalışmasının ikinci aşaması. Firma Chinika’daki tesisine mevcut üretimini ikiye katlaması için 20 milyon Zambiya Kwachası yatırım yaparak yeni pazarlara ve fırsatlara yöneldi.

Peter Cottan konuyla ilgili olarak şunları ifade ediyor: “Genişleme planında ikinci aşama için hükümetle yeni tesisi kurma anlaşması yaptık. Buğday ve yem değirmeni için temel atma töreni önümüzdeki Nisan ayında yapılacak.”
Lusaka’da yapılacak iki tesisin Nisan 2016’da hizmete girmesi bekleniyor. Cottan, bu gelişmenin mevcut değirmencilere rekabet ortamı sağlayacağını, pazardaki un ve yem fiyatlarını düşüreceğini ifade ediyor.

Bir önceki yazımız olan "Mısır ve Rusya arasındaki ticarette para birimi değişiyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …