SunOpta Inc. lif ve nişasta işletmesinin satışını gerçekleştirdi

SunOpta Inc. lif ve nişasta işletmesinin J. Rettenmaier & Söhne Group (JRS)’a satışını gerçekleştirdi.

unhaber2

Doğal, organik ve özel gıda ürünlerinin tedarik, işleme ve paketlemesinde uzmanlaşan ABD merkezli SunOpta Inc., lif ve nişasta işletmesinin satışını tamamladı. Firmanın yaptığı açıklamaya göre; SunOpta Inc. lif ve nişasta işletmesini 37,5 milyon dolara J. Rettenmaier & Söhne Group (JRS)’a sattı.
SunOpta CEO’su Steve Bromley konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Satışın tamamlanmasıyla bunu, asıl amacımıza yani tedarik zincirini kontrol etme ve tüketicilerimize fazladan değer sağlama gibi firmamızın iki uçlu stratejisine uygun alanlarda yatırım yapmak için bir fırsat olarak kullanacağız.” dedi. Bromley sözlerine şunları da ekledi: “JRS’in geçiş yapan çalışanlarına başarılı bir kariyer dilemek ve onlara SunOpta’nın büyümesindeki katkılarından ötürü teşekkür etmek istiyorum.”
Anlaşmayla birlikte SunOpta, Louisville, KY, Cedar Rapids, IA, Cambridge, MN, Fosston, MN ve Galesburg’deki işletmeler de dahil olmak üzere lif ve nişasta işletmesini sattı. Bu işletmelerin tüm çalışanları şimdi JRS gıda işletmeleri portfolyosunun bir parçası.

Bir önceki yazımız olan "Türkiye bir kez daha dünya un ihracatında ilk sırada" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Türkiye ve dünya tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …