SILOS CORDOBA, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ LİMANI ANTWERP’E HUBUBAT TERMİNALİNİ İNŞAA ETTİ

İspanyol Silos Córdoba şirketi, Avrupa’nın göbeğine yeni bir hububat terminali inşa etti. Anahtar teslim olarak inşa edilen terminal, Rotterdam ve Hamburg’ ardından Avrupa’nın en büyük üçüncü limanı olan Antwerp’e yapıldı. Terminal yılda 15 bin ticari gemiyi ve 57 bin mavnayı ağırlayabilecek. Schelde nehri sayesinde denizden 80 kilometre mesafede inşa edilecek olması sayesinde sevkiyatlar daha iç bölgelere kadar rahatlıkla yapılabilecek.
Suyun birkaç metre üzerine inşa edilen 37 tahıl ambarında 20 bin ton malt ve arpa depolanabilecek. Yeni depolama tesislerinde tahıl transferi daha hızlı yapılacak ve havalandırma, sıcaklık kontrol sistemi ve düzey sensörleri gibi tahılın kalitesini koruyacak imkanlar da mevcut. Silos Córdoba ayrıca; proje ihtiyaçlarına göre adapte edilmiş merdiven kulesi, geniş iskeleler ve diğer destek binalarını da inşa etti.
Silolar ve diğer yapılar, Silos Córdoba’nın tesislerinde inşa edildi ve S350GD tipi çelik ile Z600 tipi galvanize kaplamadan yaralanılarak yapıldı. İspanya merkezli şirketten yapılan açıklamada, “Belçika’daki bu proje, Avrupa ve dünya çapında bir referans olarak, anahtar teslim hububat terminali projelerinde en çok tercih edilen tedarikçi olma konumumuzu güçlendirecek.” ifadelerine yer verildi.

Bir önceki yazımız olan "BAKAN PAKDEMİRLİ, LATİN AMERİKA PAZARLARINI HEDEF GÖSTERDİ" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Buğdaydan ülke ekonomisine 12 milyar dolarlık katkı

Tarım ve Orman Bakanlığı, ülkedeki buğday üretiminin ihtiyacı karşılamaya yettiği, ithal edilen buğdayın ise ihraç …