Satake ve Alapala, stratejik ortaklıklarını ilan ettiler

Değirmencilik sektörünün önde gelen iki firması Satake ve Alapala, 29 Haziran’da yaptıkları yazılı açıklamada stratejik ortaklık için bir anlaşma imzaladıklarını duyurdular.haber268

Satake Corporation ve Alapala Makina Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, 29 Haziran’da stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdular. Yapılan ortak duyuruda, bu ortaklığın her iki grubun kaynaklarını, uzmanlıklarını, tecrübelerini ve satış ağlarını birleştirebilmeleri açısından mükemmel bir fırsat olduğu belirtildi.
İki grubun işbirliği, ortak adına; karşılıklı lisanslı , ortak ürün geliştirme, karşılıklı distribütörlük ve ortak satış pazarlama çalışmaları da dahil olmak üzere birçok fonksiyonu içeriyor.
Satake Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Toshiko Satake, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Her iki şirketteki Ar-Ge, imalat, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerdeki dev güçlerimizi birleştirerek tahıl işleme endüstrisindeki uluslararası işletmelerimizi genişletme fırsatına sahip olduğumuzdan dolayı çok mutluyuz.”
Alapala Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Görkem Alapala da ortaklık için şunları ekliyor: “Bu ortaklık, Alapala ve Satake’nin sinerjileriyle birlikte, her iki şirketin tahıl işleme endüstrisine benzersiz hizmetler sunmalarını sağlayacaktır.”

 

Bir önceki yazımız olan "Cimbria’dan anahtar teslimi mısır tesisi" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Rusya, AB ve ABD’nin elindeki buğday pazarlarındaki varlığını güçlendiriyor

Rusya’nın Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki buğday pazarlarındaki lider konumu; Irak, Suudi Arabistan ve Cezayir’deki başarılı …