Rus un sanayicileri Moskova’daki kongrede sektörün sorunlarını tartışacak

Rusya’nın başkenti Moskova, eylül ayı sonunda değirmencilik sektörüne yönelik önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Başta Rusya olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden sektör temsilcileri, 13. Rusya ve Hububat İşletmeleri Kongresi’nde bir araya gelecek. 25-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek kongre, Rusya Sanayicileri Birliği ile Rusya Endüstri Akademisi tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

Geniş katılımın olması beklenen kongrede, “Uluslararası -2018 Konferansı”, 10. Rusya Un ve Hububat Ürünleri Kalitesine Bakış Sempozyumu gerçekleştirilecek. 2017’nin ‘En iyi Rus Değirmeni’ belirlenecek ve Rusya Un ve Tahıl Birliği’nin yıllık toplantısı yapılacak. 130 yıl önce, İmparator 3.Alexander himayesinde 1888’de düzenlenen ilk Rus değirmenciler kongresine adanan kongrede, un sanayisinin güncel sorunları tartışılıp çözüm yolları aranacak, sektör paydaşları endüstrideki değişen şartlara göre yaşadıkları tecrübeleri birbirlerine aktarma fırsatı bulacak.

Kongreye, un sanayisinde faaliyet gösteren işletmelerin yöneticileri ve uzmanları, Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı’nın üst düzey kadrosu, Rusya Parlamentosu’nun üst kanadı Federasyon Konseyi ve alt kanadı Duma’nın üyeleri, Federal Vergi Kurumu, Federal Rekabet Kurumu, Federal Veterinerlik ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi, Federal Tüketici Haklarını Koruma ve İnsan Sağlığı Denetim Servisi  temsilcileri, akademisyenler ve  tarımsal endüstri ile ilgili kuruluş ve şirketlerin temsilcileri katılacak. Kongre, Moskova’daki Uluslararası Endüstri Akademisi binasında gerçekleştirilecek. Etkinliğe ilişkin detaylı bilgi için iletişim bilgileri şöyle:

web:http://www.grainfood.ru

e-mail: sojuzmuka@dol.ru

Phone: 8 (499) 787-72-42; 8 (495) 959-66-94;

8 (495) 959-67-01; 8 (499) 235-10-95

 

Bir önceki yazımız olan ""Un sanayicisi spekülasyon yapmadı ve yapamaz"" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Türkiye ve dünya tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …