Rus gıda firmaları yerli makineye dönüyor

, giderek daha fazla yerli makine kullanıyor. Yerli makine kullanımını resmi politikalarla teşvik eden Moskova, yerli gıda işleme endüstrisi sektörünün 2030 yılı itibarıyla üç kat büyüyeceği beklentisini taşıyor.

Rusya, yerli üretimi teşvik amacıyla uyguladığı tedbirlerden olumlu sonuç alıyor. Ülkenin iç piyasasında gıda işleme sektörü giderek daha fazla yerli ekipman kullanıyor. Rusya Sanayi Bakanlığı rakamlarına göre gıda işleme teknolojileri sektörü, 2015-2016 sezonunda yüzde 5-6 dolayında büyüdü. Sektör, 2017’nin ilk 10 ayında da yüzde 6’lık bir büyüme kaydederek yaklaşık 200 milyon dolar ciroya ulaştı. Sektörün, Rusya’nın 2030  Stratejisi kapsamında önümüzdeki 12 yıl içinde üç kat büyümesi hedefleniyor. Rusya Sanayi Bakanlığı, 2016 yılında yurtiçi piyasasında yüzde 30’luk bir paya sahip olan yerli gıda işleme endüstrisi pazar payının, 2030’da yüzde 62’ye ulaşacağını öngörüyor.

Bir önceki yazımız olan "Kazakistan, Afganistan’a hububat terminalleri kurmak istiyor" başlıklı makalemizde "Afganistan, ve " hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …