Reis Gıda İngiltere pazarına kilitlendi

Reis Gıda, Amerika’dan sonra gözünü ’ye çevirdi. Firma, bu yılın sonuna doğru Londra merkezli pazarında, 2 binin üzerinde ticari müşteriye ulaşmayı hedefliyor. 

bakliyat sektörünün önde gelen temsilcilerinden Reis Gıda, Amerika’da yakaladığı başarının ardından İngiltere’ye yöneldi. Firma, bu yılın sonuna doğru, Londra merkezli olmak üzere, İngiltere pazarında 2 binin üzerindeki noktada İngilizlerle buluşmayı hedefliyor. Londra’nın ilk ve tek 24 saat açık en büyük gıda toptancısı olarak açılacak Holland Bazaar Cash and Carry’le işbirliği yapan Reis Gıda, ilk etapta bine yakın otel, restoran, catering firması gibi ticari müşterilerle buluşacak. Bu sayının 2014 yılı sonuna doğru 2 binin üzerine ulaşması hedefleniyor. Önümüzdeki dönemde Holland Bazaar Cash and Carry zincir mağaza ağıyla Londra’nın ardından Liverpool, Manchester gibi diğer şehirlere ulaşmayı hedefleyen Reis Gıda, bu şekilde İngiltere pazarında etkin bir şekilde hizmet verebilecek.
Amerika yolculuğuna 6 yıl önce başlayan Reis Gıda, bugün Amerika genelinde bine yakın noktada, Türk kuru bakliyat ürünlerini Amerikalılar ile buluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan "BorsaKonya Ulusal Boyut Kazandı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

TMO, 252 bin ton buğday ithal edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi, yaklaşık 252 bin ton buğday ithalatı için bir dizi uluslararası alım ihalesi …