Premier Tech’ten Güney Amerika hamlesi

Kanada merkezli Premier Tech, Meksikalı IDTec Automatización firmasını satın aldığını açıkladı. Bu adımla ’daki ilk yatırımını yapan Premier Tech, hem bu ülkede hem de ’da satış sonrası destek hizmetleri vermeyi amaçlıyor. IDTec’in satın alınmasıyla; özellikle teknik destek, yedek parça tedariki, paketleme ekipmanlarında önleyici bakım programlarında müşteri ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması hedefleniyor.
Meksika’da 200 yılından bu yana faaliyet gösteren IDTec Automatización, robotik sistemler entegrasyonu ve malzeme yönetimi çözümlerine odaklanmış bir firma. Söz konusu satın alma işleminin, Premier Tech şirketinin dünya standartlarında satış sonrası hizmet verme hedefi ile uyumlu şekilde müşteri desteğine imkan sağlaması bekleniyor. Bundan sonra Premier Tech bünyesinde faaliyet gösterecek olan IDTec de Meksika ve Latin Amerika’daki şirketler için yüksek performanslı otomasyon sistemlerine destek konusunda referans firma haline gelecek. Gıda ve içeceğin yanı sıra otomotiv ve tüketim malları sektörlerinde iş yapan firmalar; şişeleme, paketleme, paletleme gibi çeşitli robotik sistemlere ulaşabilecek.
Satın alma hamlesiyle ilgili değerlendirmede bulunan IDTec Automatización Genel Direktörü Gerardo Vallejo, “Endüstriyel paketleme çözümleri alanında dünyanın en büyük firmalarından birine katılarak, yeni müşterilere ve pazarlara ulaşmamız mümkün hale gelecek. Bu yaklaşım, dünya genelindeki müşterilerimize, sınıfının en iyisi olan çözümleri sunma kararlılığımızı pekiştiriyor.” ifadelerini kullandı.

Kontrol edin

AUSD, GUSAD ve DUNSAD Derneklerinden Ortak Konferans

Un sanayisinin üç büyük derneğinden Kıbrıs’a çıkarma. Dünya un ihracat şampiyonu Türk Un sanayisinin büyük …