Perten, Kuzey Amerika’daki merkezini büyüttü

Gıda ve tarımsal endüstrilere yönelik gelişmiş analiz cihazları üretiminde öncü tedarikçilerden biri olan Perten, işlerinin büyümesi ve satışların artmasının ardından ’daki merkezini daha büyük bir tesise taşıdı.

Bir Perkin Elmer şirketi olan , tahıl, gıda ve süt üretimi alanlarındaki işlerinin artmasının ardından talepleri karşılamak için Kuzey Amerika merkezini daha geniş yeni bir tesise taşıdı. Perten Genel Müdürü Terry Allen, “20 yılı aşkın bir süredir aynı yerdeydik ve zaten pek çok kez genişletmiştik. Yeni merkezimiz müşterilerimiz için daha gelişmiş eğitim tesislerine ve çalışanlarımız için daha geniş ofis alanlarına sahip.” dedi. Yeni merkezde özel olarak tasarlanmış bir eğitim merkezi ile laboratuvar bulunuyor.
Yeni tesiste müşteriler, şirketin geliştirdiği pek çok malzemeyi daha rahat bir şekilde görme fırsatına sahip olacak. Hâlihazırda Perkin Elmer’in bir parçası olan Perten Instruments, gıda ve tarımsal sanayilere gelişmiş analiz cihazlarının sağlanmasında önde gelen bir şirket. İsveç merkezli Perten, 100’den fazla ülkede müşterilerine hizmet veriyor.

Bir önceki yazımız olan "Amerikan tahıl devlerinin yeni vergi yasası korkusu" başlıklı makalemizde "ABD, ADM ve Bunge" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …