PerkinElmer, Perten Instruments’ı satın aldı

PerkinElmer, gıda, tahıl, ve yemin kontrolü için gelişmiş analitik cihazların küresel lideri olan Perten Instruments Group AB’yi satın aldı.

perten

PerkinElmer şirketi, gıda, tahıl, un ve yemin kalite kontrolü için gelişmiş analitik cihazların küresel lideri olan Perten Instruments Group AB’yi, Valedo Partners Fund AB’den satın aldı. Perten, 2010 yılından bu yana Valedo’nun mülkiyetinde ürün geliştirme ve coğrafi büyüme gibi başarılı yatırımlarla büyüklüğünü ikiye katladı. PerkinElmer’in gıda kalitesi test alanına katkısı, Perten’in pazardaki sağlam yeri ve lider ürün portföyü ile birleştiğinde sektördeki lider konumu daha da artıran ideal bir uyum olacak. Son bir kaç yıldır güçlü bir organik büyüme sağlayan Perten, bugün 100’den fazla ülkede, 50 milyon avroda fazla yıllık ciroya sahip.
Perten Instruments Group AB CEO’su Sven Holmlund, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Perten’in pazardaki başarılarıyla gurur duyuyorum. 2010’dan bu yana, yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilip piyasaya sunulması için çalışmalarımızı hızlandırdık ve hem mevcut hem de yeni pazarlarda satış ve hizmet organizasyonumuzu belirgin ölçüde genişlettik. Perten, Valedo ile çalışmaktan memnun ve şu anda işimizi daha da geliştirmek ve büyütmek için önemli kaynak ve yeterlilik sağlayacağına inandığımız PerkinElmeri yeni sahibimiz olarak içtenlikle karşılıyoruz.”
PerkinElmer, Başkanı Jon DiVincenzo ise “Perten’in benzersiz kapasitesinin, PerkinElmer’in yenilikçi, analitik cihazlar portföyü ile birleştirilmesi, gibi daha hızlı büyüyen bölgelerde uzun vadeli fırsatlarla birlikte milyarlarca dolarlık küresel gıda test pazarına daha fazla girmemizi sağlayacak” dedi.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …

Bir cevap yazın