Perdue Agribusiness, organik tahıl tesisi açıyor

Amerikalı Perdue AgriBusiness şirketi, ABD’nin Maryland eyaletinde organik tahıl alım ve depolama tesisi kurmak için 30 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Perdue şirketinin bu yatırımı, organik gıda sektörünün sahip olduğu gücü de gösteriyor.

Perdue Farms’ın bir iştiraki olan Perdue AgriBusiness şirketi, ABD’nin Maryland eyaletinde organik tahıl alım ve depolama tesisi kurmak için 30 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Baltimore limanında kurulacak olan tesisle, Perdue Foods ve bölgedeki diğer şirketlerin organik yem taleplerinin karşılanması hedefleniyor. Tahıl ve yağlı tohumların da işleneceği ve öğütüleceği tesiste 25 kişi çalışacak. Perdue AgriBusiness şirketinin başkanı Dick Willey, tahıl alımı yapıp organik yapan müşterilere içerik tedariğinde bulunmak için çok iyi bir noktayı belirlediklerini dile getirdi. Willey, “ABD, Avrupa, Güney Amerika ve Asya’daki yerel çiftçiler ve tüccarlarla organik tahıl ve alımı konusunda işbirliği yapacağız. Bu yeni tesis, organik ürünlerimizde kaliteyi sürdürürken maliyeti düşürmemize imkan sağlayan entegre tedarik zincirimizin önemli bir parçası olacak.” ifadelerini kullandı.
Perdue, Amerikan Bakanlığı onayına sahip organik tavuk üreticilerinin en büyüğü ve Amerika’daki bir numaralı tavuk markası konumunda. Tarımsal ürünleri satın alıp işleyen Perdue AgriBusiness ise tahıl, soya küspesi, yem katkı maddeleri ve yemeklik yağ gibi ürünlerden oluşan çok çeşitli bir ürün portfolyosuna sahip.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …