Pavan, Peru’daki değirmen genişletme projesini tamamladı

Pavan Group, Aralık 2013’te inşası tamamlanan Peru’daki Molinera del Centro S.A.’ya ait değirmenin genişletilme projesini tamamladığını açıkladı.

Molinera del Centro S.A., Peru Lima’da bulunan ve 24 saatte 500 tonluk un üretimi gerçekleştiren değirmenin inşasını Aralık 2013’te tamamlamıştı. Bu proje, firmanın tamamlanması sadece yedi ay alan 20 milyon dolarlık kapasite arttırma projesinin bir parçasıydı.
Yeni değirmencilik tesisi; öğütme bölümü ile her biri 100 tonluk kapasiteye sahip dokuz dinlendirme silosu ve her biri 120 tonluk kapasiteye sahip 12 adet un ve kepek silosu da dahil olmak üzere yaklaşık 500 metre karelik alana sahip. ayrıca yüzde 78.5 ekstraksiyon oranına da sahip.
Molinera del Centro S.A., Lima un değirmenindeki tedarik için İtalya merkezli Pavan Group’a bağlı Galliera Veneta’yı tercih etti. Pavan Group tesise optik ayıklayıcılarla birlikte sunulan bir temizleme bölümü ve 21 valsli değirmen, sekiz kanallı dört elek, beş temizleyici, tartma ve paketleme üniteleri ile çeşitli yardımcı makinelerden oluşan bir öğütme bölümü kurdu.
Makarna, bisküvi ve ekmeklik un üretimi yapan Molinera del Centro S.A., Lima değirmeninde ürettiği unun bir kısmını, Pavan tarafından tedarik edilen kendi makarna hatlarında kullanıyor. Pavan, bu proje kapsamında inşa edilen yeni depolama tesisinin rekor bir zaman diliminde tamamlandığını belirtiyor.
Peru pazarındaki müşterilerine ekmek üretimi için unu da satan Molinera del Centro S.A., gerekli buğdayı Kanada, ABD ve Arjantin’den temin ediyor.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …

Bir cevap yazın