Panamalı değirmencilerden ABD ziyareti

Günlük 720 tonluk değirmencilik kapasitesine sahip Panama’daki dört değirmeninden üçünün temsilcisi, ABD buğdayını yakından incelemek üzere Oregon, Washington ve North Dakota eyaletlerini ziyaret etti.

 

Panama’nın dört un değirmeninden üçünün temsilcileri, ABD Birliği’nin (USW) dünya çapındaki alıcıların; ABD buğdayının kalite, değer ve güvenirliğini anlamalarına yardımcı olma misyonu kapsamında, 15-21 Haziran 2014 tarihleri arasında Oregon, Washington ve North Dakota eyaletlerini ziyaret etti.
Buğday üreticileri, tahıl sektörü temsilcileri ve üniversite araştırmacıları ile buluşmak, ekibe ABD’deki çeşitli lokasyonların lojistik ve ulaşım alternatiflerini inceleme olanağı sunmasının yanı sıra ABD buğday pazarı sistemini de daha iyi anlama imkanı sağlıyor. Panama, toplamda günlük 720 tonluk değirmencilik kapasitesine sahip dört adet un değirmenine sahip.
Bu gruplar, MOLTRIGO adı verilen ve buğday satın alma konusunda karar verme yetkisine sahip Panamalı Değirmencileri Derneği tarafından temsil ediliyor. Panama, ithal ettiği buğdayın yüzde 90’ını Amerika Birleşik Devletleri’nden ithal ediyor ve altı buğday sınıfının dört türünü satın alıyor. Bunlar sert kırmızı kış buğdayı (HRW), sert kırmızı ilkbahar buğdayı (HRS), yumuşak kırmızı kış buğdayı (SRW) ve durum buğdayıdır.

Bir önceki yazımız olan "Golfetto Sangati’den keçiboynuzu unu için yeni kurulum" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …