kek_banner_640x100.jpg

Omas’tan Rusya’ya öğütme tesisi

Omas, Rusya’nın Samara bölgesinde günde 200 ton kapasiteli değirmen inşa etmek için Samarskye Melnizy ile bir anlaşma imzaladı.

omas86Değirmencilik teknolojilerinin liderlerinden Omas, Rusya’nın Samara bölgesinde günde 200 ton kapasiteli değirmen inşa etmek için Samarskye Melnizy ile bir anlaşma imzaladı. Omas ile Samarskye Melnizy arasında Eylül 2016’da imzalanan bu anlaşmada, 1998’de Golfetto tarafından inşa edilen yumuşak bölümünün, değirmencilik sektörü için geliştirilen en son teknolojilerle yenilenmesi de yer alıyor. Omas bu ihaleyi, yeni bir değirmencilik tesisinde ürünlerinin kullanmasından kaynaklanan birçok avantaj sayesinde kazandı. Bu avantajlar şöyle sıralanıyor:
• Dünyada öğütme tesislerinde yüzde 70’e kadar enerji tasarrufu sağlayan tek silindirli değirmen olan Leonardo,
• İnce için 300 mm çapındaki düz silindirlerle inceltme bölümünün kurulması,
• Buğdaydaki kül ve bakteri yükünü azaltması sayesinde en yüksek kalitede temizlenmiş çıkarmayı garantileyen Giotto buğday sterilizasyon cihazı,
• Çiylenme noktasını ve böylece işlem suyundan gelen yoğuşmayı engellemek için tasarlanan yenilikçi Galileo elek,
• Statik çıkarma yuvası sayesinde, mükemmel buğday kalibrasyonu ve temizliğini garantileyen Michelangelo saflaştırıcının kurulması,
• Omas tarafından İtalya’da üretilen tüm makineler için ilk çalışma tarihinden itibaren 24 ay garanti.

İHALEDE OMAS TERCİH EDİLDİ
Mevcut bir binada kurulacak tesisin oluşturulması için yapılan anlaşmaya göre, tüm proje Omas tarafından tamamlanacak, ancak yerel bir firma tarafından monte edilecek. Mevcut tedarikçi ile ilerletilen ilişkilerin sürdürülmesi için, tesisin elektrik panoları ve otomasyon yazılımı da yerinde yapılacak. Anlaşmaya göre makineler, projenin başlamasından sonra en geç 6 ay içinde doğrudan Samara’ya nakledilecek. Samarskye Melnizy tesisindeki yumuşak buğday bölümünün yenilenmesini kapsayan bu proje, ciddi bir rekabet ortamında seçilen Omas için büyük bir başarı.

Bir önceki yazımız olan "Güney Kore, ABD ve Avustralya’dan buğday satın aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Türkiye, dünya un ihracatında birinci, makarna ihracatında ikinci

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin dünya un ihracatında birinci, dünya makarna …