Oman Flour Mills’dan genç girişimcilere destek

Dünyanın önde gelen un değirmenlerinden biri olan Oman Flour Mills, Ummanlı gençlere destek olmak amacıyla geliştirilen franchise sistemi için danışman atadı.

Oman Flour Mill’s (OFM) Yönetim kurulu; küçük ve orta ölçekli girişimleri desteklemek için başlatılan girişiminin bir parçası olarak, franchise sistemini oluşturmak ve 2014’ün başlarında kullanılmaya başlanacak olan bir konsept oluşturmak amacıyla danışman bir grup atadı. Firma, genç ve hırslı Ummanlıları bu fırsattan yararlanmaya ve katılmaya davet ediyor. Amaç genç Ummanlılara girişim yapma konusunda destek sağlamak olduğu için, bu girişim OFM’nin kurumsal sosyal sorumluluk programının da bir parçası. Genç girişimciler, bu proje kapsamında finansal kurumlardan düşük faizli kredi alabiliyor. Pilot bir mağaza 2014’ün ilk aylarında açılacak ve bu mağazayı, franchising sistemi içerisindeki diğer satış noktaları takip edecek. 5 yıllık bir süreç dahilinde aralarında havaalanı büfeleri, hastaneler, üniversiteler ve büyük çaplı kafe tarzı satış noktalarının da olduğu Umman genelinde, 70 adet mağazanın açılması hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan "Fransız Rouen limanında tahıl ihracatı % 46 düştü" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …