kek_banner_640x100.jpg

Olam ve Mitr Phol’dan Endonezya’da işbirliği

Asya’nın en büyük ve dünyanın dördüncü büyük şeker üreticisi , ’ın Endonezya’daki şeker rafinerisinin % 50’lik hissesini satın aldı.

70 ülkede faaliyet gösteren Olam International ile şeker devi Mitr Phol, Endonezya’daki şeker öğütme ve rafine etme fırsatlarını değerlendirmek üzere stratejik ortaklığa imza attı. Mitr Phol, Olam’ın Endonezya’da şeker rafinerisi işleten alt kuruluşu Far East Agri’nin %50’lik hissesi karşılığında 100 milyon dolar tutarında yatırım yapacak. Olam, Far East Agri’nin kalan %50 hissesini elinde tutacak.
Olam International’ın şeker ve süt ürünlerinden sorumlu CEO’su Joe Kenny, “Şeker öğütmedeki potansiyelimizi genişletmek, Endonezya şeker endüstrisindeki toplam katılımımızı dönüştürecek.” dedi. Mitr Phol’un CEO’su ve Başkanı Krisda Monthienvichienchai ise “Olam gibi yerleşik bir oyuncuyla Endonezya yolculuğuna başlamaktan ötürü heyecanlıyız. Endonezya’nın şeker üretiminde kendine yeter hâle gelmesine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan "Bühler, Kenya’da yeni un değirmeni kurdu" başlıklı makalemizde ", ve " hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Haas artık resmen Bühler’in

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojilerinde dünyanın öncü markası Bühler, ilk olarak eylül 2017’de duyurduğu Haas’ı …