Olam ve Mitr Phol’dan Endonezya’da işbirliği

Asya’nın en büyük ve dünyanın dördüncü büyük şeker üreticisi , ’ın Endonezya’daki şeker rafinerisinin % 50’lik hissesini satın aldı.

70 ülkede faaliyet gösteren Olam International ile şeker devi Mitr Phol, Endonezya’daki şeker öğütme ve rafine etme fırsatlarını değerlendirmek üzere stratejik ortaklığa imza attı. Mitr Phol, Olam’ın Endonezya’da şeker rafinerisi işleten alt kuruluşu Far East Agri’nin %50’lik hissesi karşılığında 100 milyon dolar tutarında yatırım yapacak. Olam, Far East Agri’nin kalan %50 hissesini elinde tutacak.
Olam International’ın şeker ve süt ürünlerinden sorumlu CEO’su Joe Kenny, “Şeker öğütmedeki potansiyelimizi genişletmek, Endonezya şeker endüstrisindeki toplam katılımımızı dönüştürecek.” dedi. Mitr Phol’un CEO’su ve Başkanı Krisda Monthienvichienchai ise “Olam gibi yerleşik bir oyuncuyla Endonezya yolculuğuna başlamaktan ötürü heyecanlıyız. Endonezya’nın şeker üretiminde kendine yeter hâle gelmesine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan "Bühler, Kenya’da yeni un değirmeni kurdu" başlıklı makalemizde "Bühler, kenya ve yeni un değirmeni kurdu" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …