Olam Gana’nın kapasite artırımı projesinde Alapala imzası

Dünyanın öncü teknolojileri üreticilerinden Alapala, 70 ülke ve 22.000’den fazla müşteriye gıda ve endüstriyel tedarik eden lider firması Olam’ın Gana’daki Un Değirmeni Kapasitesi Genişletme Projesi’ni başarılı bir şekilde teslim ettiğini duyurdu. Singapur merkezli uluslararası şirket Olam, Alapala’nın inşa ettiği 500 ton/gün kapasitesine sahip un değirmenini 2011 yılında devreye almıştı. Ülkede una artan talep üzerine üreti kapasitesini artırmaya karar veren Olam’ın bu proje için tercihi Alapala oldu. Firmadan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Olam, Gana’daki talep artışını karşılamak üzere, yine Alapala’nın uzmanlığında, kapasitesini projenin ilk fazında 100 ton/gün, ikinci fazında ise 500 ton/gün artırarak toplam kapasitesini 1.100 ton/güne çıkarmıştır. Değirmenin kapasitesinin artışına ek olarak depolama kapasitesi de Alapala tarafından yapılan 40.000 tonluk ek bir silo ile artırılmıştır. Alapala olarak, sektöründe en son teknolojiyi takip eden, çevreye duyarlı ve fark yaratan projelere başarılı bir referans eklemekten gurur duyuyoruz.” denildi.

Bir önceki yazımız olan "Kernel, iki yeni tahıl silosunu daha faaliyete geçirecek" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Torku’dan iflas dedikodularına yalanlama

900 bin çiftçinin ürünlerini alıp işleyen çiftçi kooperatifi markası Torku, iflas açıklayacağına yönelik haberleri yalanladı. …