Ocrim, “Buğday, Un ve …” konferansına ev sahipliği yaptı

Ocrim Spa, İtalya ve Etiyopya arasında endüstriyel ve ticari ortaklık fırsatları oluşturmak amacıyla, 26 Ekim 2016 tarihinde Etiyopya’da uluslararası video konferans düzenledi.
ocrim
Dünya teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden Ocrim Spa, İtalya ve Etiyopya arasında endüstriyel ve ticari ortaklık fırsatları oluşturmak Ekim ayında bir video konferans düzenledi.

, Un ve… 2016” başlığıyla Etiyopya’da bulunan Hilton Kongre Merkezi’nde geçekleştirilen video konferansta, Ocrim’in İtalya’daki konferans salonundaki sektör temsilcileri Etiyopya’daki oturuma canlı olarak bağlandılar. İki ülke arasında işbirliği fırsatları oluşturmak amacıyla , hamur işi, şarap, zeytinyağı, sebze ve meyve alanındaki İtalyan tarımsal gıda şirketlerinin başrol oyuncuları, teknik ve uluslararası olmak üzere iki farklı konuda bilgilerini paylaştı. Teknik bölümde “Taş Değirmenler ve Alternatif Unlar” başlığı yer alırken; uluslararası bölümde ise “ Sektörü ve Müşteri Sağlığının Gelişimi için Yüksek Kaliteli ” konusu işlendi.

Etiyopya Endüstri Bakanı Mebrahtu Meles, Addis Abeba Ticaret Odası Genel Müdürü Endalkachew Sime, Etiyopya’dki İtalya Büyükelçisi S.E. Giuseppe Mistretta ile Aics Addis Ababa Genel Direktörü Ginevra Letizia konfearansa davetli olarak katıldı.

Konferansta Aics Florence’nin Tarım Destek Zinciri Proje Sorumlusu Tiberio Chiari, “Etiyopya’da Tarım ve Gıda Zincirinin Kalite ve Güvenliği” konusunda, Aics Addis Ababa’da Ekonomi Uzmanı Andrea Ghione ise “Leasing ve Agropark Ortaklık Gelişimi için Finansal dokümanlar” konularında konuştu. Etiyopya Değirmenciler Derneği (Ethiopian Millers’ Association-EMA) Başkanı Taha Hassen, “Etiyopya’da değirmencilik sektörünün gelişimi için kilit elementler ve ihtiyaçlar”; Ocrim’in Başkan Yardımcısı Sergio Antolini ise “Kalite için İleri teknoloji: Etiyopya’da Ocrim Tecrübesi” başlığı altında birer konuşma gerçekleştirdi.

Konferans bitiminde ise ülke nüfusunun yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan, sektörde uzman işadamları arasında “Yılın Liderleri”nin seçildiği ödül töreni düzenlendi.

İtalyan haberleşme şirketi Avenue Media tarafından yürütülen video konferansa katılan İtalya’nın Cremona şehrindeki İtalyan iş adamları, Etiyopyalı meslektaşları ve yetkililerle deneyimlerini ve izlenimlerimi paylaştı. “Oromia bölgesinde Tarımsal Destek Zinciri”nin sonuçlarının tartışıldığı konferans, Oromia bölgesindeki çiftçilerin üretimlerini 500 tondan (2011/12) 50 bin tona (2015/16) çıkarma imkanı sağlayan İtalyan Kalkınma Ajansı’nın Addis Ababa ofisi tarafından gerçekleştirildi.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …