Nutriol, Arjantin’de tahıl terminali için 100 milyon dolarlık yatırım planlıyor

Bolivyalı öğütme şirketi Nutrion, Arjantin’in Entre Rios eyaletindeki bir limanda terminali inşa etmek için 100 milyon dolarlık yatırım planlıyor. Proje henüz planlama safhasında ve terminalin ilk etabının inşaatına ancak 18 ay sonra başlanabileceği belirtildi.
Şirketin ticaret ve lojistikten sorumlu yöneticisi Sergio Cuffini, Agricensus’a yaptığı açıklamada “Yol, elektrik ve gaz şebekeleri de dahil olmak üzere yerel yönetimden gerekli izinleri almamız gerekiyor.” dedi. Cuffini, amaçlarının soya fasulyesi, , soya küspesi ve biyo-yakıt nakliyatı yapmak olduğunu ifade etti. Nakledilecek ürünlerin bir kısmı Entre Rios’tan, kalan kısmı ise Bolivya, Brezilya ve Paraguay’dan tedarik edilecek. Terminalin ilk etapta 3 milyon tonluk bir kapasiteye sahip olması planlanıyor. Cuffini, Santa Fe’nin sahil kesimlerinde çok sayıda tahıl terminali olmasından dolayı burada yeni bir terminal inşası için yer kalmadığını düşündüklerini de ekledi.

Bir önceki yazımız olan "Hindistan 2018-19 sezonunda 1,5 milyon ton buğday ithal edecek" başlıklı makalemizde " ve Hindistan" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

FEED PLANET’İN BAŞARISI YURT DIŞINDA ÖDÜLLE TAÇLANDI

Feed Planet, Tahran’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve yem sektörüne hitap eden FeedExpo fuarında basın …