Nigeria Flour Mills sermaye harcamalarını kısıyor

Petrol fiyatlarındaki ani düşüş ve nairanın değer kaybetmesi sebebiyle, Nigeria Flour Mills bir yıl önce 40 milyar naira olan sermaye harcamalarını kısmayı planlıyor.

dustusdNigeria Flour Mills, petrol fiyatındaki ani düşüş ve nairanın güç kaybetmesinden kaynaklanan ekonomideki yavaşlamanın tüketici harcamalarını kötü etkilemesinden dolayı, bir yıl önce 40 milyar naira olan sermaye harcamasını bu yıl neredeyse yarıya düşürmeyi planlıyor. Reuters’un haberine göre, Yönetim Kurulu Başkanı John Coumantaros, Nigeria Flour Mills’in son 3-5 yıl boyunca kapasite artırımı için 750 milyon doların üzerinde harcama yaptığını, ancak bu yıl nakit akışlarından ve kalkınma kredilerinden 19 milyar naira (95.53 milyon dolar) harcama yapılacağını tahmin ettiğini belirtti. Bir yıl önce Nigeria Flour Mills, büyümeye fon ayırmak ve Batı Afrika’ya açılmak için önümüzdeki 3-5 yıl için 1 milyar dolar yatırım yapmayı planlamıştı. Ancak Coumantaros, gıda işleme, ve lojistik odaklı şirketin büyüme sağlamak için ağırlığı verim elde etmeye ve maliyetleri kısmaya verdiğini söyledi. Coumantaros, “Büyümek, yatırım yapmak ve genişlemekten ziyade artık kendi içimize bakmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Makarna, un, bitkisel yağ ve besi hayvanı yemi üreticisi Flour Mills’in geliri son beş yıl içerisinde yüzde 10-15 oranında arttı.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …