Nibulon, Nikolayev limanına yeni bir terminal inşa ediyor

Ukraynalı büyük tahıl ihracatçısı , Nikolayev limanında tahıl ve yağlı tohum işleme tesisi inşa ediyor. Elevatör kompleksi inşasının bu ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Nibulon, Nikolayev limanında 43 bin ton kapasiteli aktarma terminalinin bir parçası olarak tahıl ve yağlı tohum sevkiyatı için başlattığı büyük ölçekli elevatör kompleksi inşaatı projesine devam ediyor. İnşaat, Kasım 2017’de Washington merkezli Uluslararası Finans Kurumu’nun desteği ile başlamıştı. Elevatör kompleksi inşaatının şubat ayı içerisinde bitirilmesi ve 1 Mart 2018 tarihine kadar da yük iskelesinin yeniden inşasının tamamlaması planlanıyor.
Şirketten yapılan açıklamada şu anda dört silo için temelin tamamlandığı, inşaat alanına metal yapıların yerleştirilmesinin devam ettiğini bildirildi. İnşaatın bitirilmesinden sonra tahıl terminalinin toplam depolama kapasitesi 173 bin tona ulaşacak. Bu sayede şirket, aynı anda ayrı olarak yedi farklı ürün depolayabilecek. Proje, Dünya Bankası üyesi olan Uluslararası Finans Kurumu’nun 110 milyon dolar tutarındaki uzun vadeli kredi desteği sayesinde sürdürülüyor. Nikolayev limanındaki yeni aktarma terminalinin işletilmesi, şirketin kendi ürettiği filosunu daha etkin bir şekilde kullanmasını sağlayacak. Elevatör kompleksi ve iskele, inşaatın tamamlanmasının ardından başta tahıllar olmak üzere çeşitli kargolar için bir nakil noktası olarak kullanılacak.

Bir önceki yazımız olan "Aeroglide üretim verimliliğini artırmak için gerçek zamanlı veri sağlıyor" başlıklı makalemizde "Aerogli ve gerçek zamanlı veri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

TMO’ya sıfır gümrükle 1 milyon ton buğday ithalat izni

Hububat ve bakliyatın gümrük vergisi sıfırlandı. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) buğday, arpa, mısır, pirinç ve …