NİBULON, MISIR’DA TAHIL DEPOLAMA VE NAKLİYESİNE 2 MİLYAR DOLAR YATIRACAK

Ukrayna merkezli ticareti şirketi Nibulon, ’ın Nil Deltası bölgesinde yeni siloları ve mavnalar için 2 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Mısır’ın, nehir ulaşımı sisteminden azami fayda sağlama politikasıyla da örtüşen bu projeye iki yıl içinde start verilecek.

Mısır Tedarik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna merkezli dev şirketi Nibulon, Mısır’ın Nil Deltası bölgesinde yeni tahıl siloları ve mavnalar için 2 milyar dolarlık yatırım yapacak. Silolar, İskenderiye ve Dimyat limanları yakınlarında iki bölgeye inşa edilecek. Ayrıca, nehir üzerinde 2 bin ton tahıl taşıma kapasitesine sahip 20 mavna da yapılacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, projenin ilk safhasının iki yıl içinde başlayacağı ifade edildi.
Nibulon’dan bir heyet 31 Mart-6 Nisan tarihlerinde, Mısır’ın nehir ulaşımı sisteminden azami fayda sağlama ve Nil Nehri üzerinde mal taşınması politikası kapsamında Dmya Limanı’nı ziyaret etmişti. Ziyaret sırasında yapılan görüşmelerde, nakliyesi ve Nil kıyılarında modern silolar kurulması projeleri de ele alınmıştı.
Tahıl üretimi alanında tanınan Nibulon, depolama, nakliye ve ihracat gibi tahılla ilişkil hizmetlerde 25 yılı aşkın tecrübeye sahip. Mısır’a son 10 yılda 12 milyon tondan fazla tahıl satan şirket, Ukrayna tahılının Mısır’a ihraç edilmesinde en büyük rollerden birine sahip.

Bir önceki yazımız olan "BAKAN PAKDEMİRLİ, LATİN AMERİKA PAZARLARINI HEDEF GÖSTERDİ" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …