NİBULON, MISIR’DA TAHIL DEPOLAMA VE NAKLİYESİNE 2 MİLYAR DOLAR YATIRACAK

Ukrayna merkezli tahıl ticareti şirketi Nibulon, ’ın Nil Deltası bölgesinde yeni tahıl siloları ve mavnalar için 2 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. ’ın, nehir ulaşımı sisteminden azami fayda sağlama politikasıyla da örtüşen bu projeye iki yıl içinde start verilecek.

Mısır Tedarik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna merkezli dev tahıl ticareti şirketi Nibulon, Mısır’ın Nil Deltası bölgesinde yeni tahıl siloları ve mavnalar için 2 milyar dolarlık yatırım yapacak. Silolar, İskenderiye ve Dimyat limanları yakınlarında iki bölgeye inşa edilecek. Ayrıca, nehir üzerinde 2 bin ton tahıl taşıma kapasitesine sahip 20 mavna da yapılacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, projenin ilk safhasının iki yıl içinde başlayacağı ifade edildi.
Nibulon’dan bir heyet 31 Mart-6 Nisan tarihlerinde, Mısır’ın nehir ulaşımı sisteminden azami fayda sağlama ve Nil Nehri üzerinde mal taşınması politikası kapsamında Dmya Limanı’nı ziyaret etmişti. Ziyaret sırasında yapılan görüşmelerde, nakliyesi ve Nil kıyılarında modern silolar kurulması projeleri de ele alınmıştı.
Tahıl üretimi alanında tanınan Nibulon, depolama, nakliye ve ihracat gibi tahılla ilişkil hizmetlerde 25 yılı aşkın tecrübeye sahip. Mısır’a son 10 yılda 12 milyon tondan fazla tahıl satan şirket, Ukrayna tahılının Mısır’a ihraç edilmesinde en büyük rollerden birine sahip.

Kontrol edin

AUSD, GUSAD ve DUNSAD Derneklerinden Ortak Konferans

Un sanayisinin üç büyük derneğinden Kıbrıs’a çıkarma. Dünya un ihracat şampiyonu Türk Un sanayisinin büyük …