Mühlenchemie 2018’e yeni bir iddiayla girdi: ‘Unu Anlamak’

Yeni konseptleri ‘” ile ilgili konuşan un işlemede dünyanın öncü firmalarından ’nin Genel Müdürü Kutschinski, “Enzim, etkileri ve etkileşimleri hakkındaki derin bilgimiz sayesinde, müşterilerimizin karşılaştığı yerel sorunlara karşı müşteriye özel cevaplar önerebiliyoruz.” dedi.

Mühlenchemie, 2018 yılına yeni bir logonun yanı sıra, yeni bir iddiayla girdi: “Unu Anlamak”. Bu slogan, firmanın unun standardizasyonu, geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi konularında dünya pazarındaki lider konumuna vurgu yapıyor. Mühlenchemie Genel Müdürü Lennart Kutschinski, yeni konseptleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Değirmenlerin sürekli değişen iklim, ekonomi ve piyasa şartları karşısında savunmasız kalmamalarına destek oluyoruz. Enzim, etkileri ve etkileşimleri hakkındaki derin bilgimiz sayesinde, müşterilerimizin karşılaştığı yerel sorunlara karşı müşteriye özel cevaplar önerebiliyoruz. Bu sadece dünya genelinde mevcudiyetimiz, yerelde kendi iştiraklerimiz ve yerli değirmencilerle ilişkiler geliştirmemizi sağlayan kestirme yöntemler ile mümkün oldu.” ifadelerini kullanıyor.
Kaynak ülkelerinin hasat kalitesinin erken değerlendirilmesi ve elverişlilik ile piyasa şartlarının doğrudan değerlendirilmesi, Mühlenchemie uzmanlarına müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel çözümler geliştirme imkânı tanıyor. Firma, yılda 100 milyon tonun üzerinde unu standardize edip işliyor. Ürünlerini 120’den fazla ülkeye ihraç ediyor ve 2 binin üzerinde değirmenle yakın ilişki içinde. , Singapur, Hindistan, Çin, Rusya ve Türkiye’deki uzman ekipler, bölgelerindeki değirmenlere en kaliteli unu elde etme yolunda danışmanlık ve destek veriyor. Geçen yıl, Mühlenchemie Afrika kıtasındaki ilk Stern Teknoloji Merkezi’ni Nijerya’da açtı. Bu yıl başka yerlerde de açılması planlanıyor. Mühlenchemie, kullandığı son teknoloji sayesinde tahıllardan unlu mamule kadar tüm safhalarını kendi laboratuvarlarında test etme kapasitesine sahip. Sonuçlar, kısa bir zaman içinde gerçek işlem koşulları altında uygulamaya konulabiliyor ve hedef bölgelerde de uygulanabiliyor. Örneğin, yeni mahsul henüz sevk edilirken değirmenler buğdaylarının pişirme özelliklerini Ahrensburg’daki merkezde test ettirebiliyor. Mühlenchemie Genel Müdürü Kutschinski, “Bu durum, zamandan tasarruf sağlıyor. Çünkü herhangi bir optimizasyon ihtiyacı, tahılın işlenmesinin öncesinde tespit edilebiliyor.” diyor. Makarna üretiminde kullanılan buğdaylar da laboratuvarında da öğütülebiliyor ve analiz edilebiliyor. Özel enzimlerin de yardımıyla Mühlenchemie yumuşak ununu dahi kaliteli makarna üretimine uygun hâle getirebiliyor.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …