Makine ve Mekanik Bakım

Her sektörde kullanılan makinelerin yapılan işe uygun, kaliteli, verimli ve tasarruflu olması üretimin devamlılığı açısından gereklidir. Aynı şekilde makine seçimi sektöründe de büyük bir öneme sahiptir. Çünkü sektöründe kullanılan makineler, 7/24 kesintisiz çalıştığından fabrikanın verimliliğini en üst düzeyde tutulması amacıyla makinelerin tam kapasitesi çalışması gerekiyor. Bu nedenle kaliteli, enerji tasarruflu ve güvenilir makinelerin tercih edilmesi çok önemlidir.

coverstory86Makine seçiminden sonra bu makinelerin günlük, haftalık, aylık, yıllık bakım ile onarımlarının düzenli ve zamanında yapılması, üretimde aksamalara ve maddi kayıplara neden olmayacaktır. Ayrıca bir değirmen fabrikasında yedek parça stoğunun bulunması ve eğitimli, teknik bilgiye sahip deneyimli personelin istihdam edilmesi de açısından en önemli unsurlardan biridir.
Makinelerin seçimi ve mekanik bakım konusunda, değirmen sahiplerinin özellikle üzerinde durması gereken konulardan biri de eğitimdir. Hem değirmende çalışan teknik servis görevlilerine hem de değirmencilerinin kendisine bakım ve onarım konusunda düzenli olarak eğitim verilmelidir.
Düzenli ve zamanında yapılan mekanik bakım, onarım ve fabrikaların dezenfekte işlemleri sayesinde fabrikalar tasarruf eder, üretimde aksamalar oluşmaz ve verimlilik sağlanır.

Kontrol edin

UN ZENGİNLEŞTİRME VE UN KATKILARI

Yaygın çoklu mikro besin sorunları yaşayan toplumlarda, temel besin maddelerinin zenginleştirilmesi, iyi beslenme, çocuğun sağlıklı …