Lisanslı depo yatırımı Ulusoy Un’a sıçrama yaptırdı

, yılın ilk altı ayında satış hasılatını yüzde 61 artırdı. Bu yıl faaliyete geçirdikleri yatırımının bu artışta etkili olduğunu vurgulayan Günhan Ulusoy, faaliyete geçirecekleri bir diğer yatırımı ile global pazardaki paylarını artırmayı planladıklarını kaydetti.

Günde 900 ton işleme kapasiteli iki fabrikası ile sektörde hizmet veren Ulusoy Un, bu yılın ilk yarısında toplam 826 milyon TL satış hasılatı elde ederken, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 61 artış sağladı. 5 kıtada 82 ülkeye un ihracatı gerçekleştiren şirket, geçen yılın ilk altı ayında 34.2 milyon TL olan brüt kârını ise bu yılın aynı döneminde 53.9 milyon TL seviyesine yükseltti. Türkiye’den dünyaya ihraç edilen un pazarında yüzde 6’lık paya sahip şirket, yeni yatırımlarıyla birlikte global pazardaki payını yüzde 10’a yükseltmeyi hedefliyor. Bu yıl Çorum’da faaliyete geçirdiği lisanslı depo ile işlem hacimlerinde önemli ölçüde sıçrama sağladıklarını aktaran Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde ruhsat aşamasında olan bir diğer lisanslı depo yatırımını ise önümüzdeki yıl hizmete açılacağını bildirdi.

GÜNLÜK ÜRETİM 1500 TONA ÇIKACAK
Ayrıca Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde 2018’in ikinci yarısında yeni tesisini faaliyete geçirecek olan şirket, günlük kapasitesini 900 tondan 1500 tona çıkaracak. “Bu yıl Türkiye un sanayicileri olarak dünya un ihracatı şampiyonu sıfatıyla tamamlayacağız” diyen Ulusoy, Ulusoy Un olarak geçen yılı 3.5 milyon ton un ihracatıyla kapattıklarını, bu yıl ise 3.6 milyon tonla kapatacakları öngörüsünde bulundu.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …