LDC, Tianjin’de yeni bir yağlı tohum işleme tesisi açtı

Global şirketi Louis Dreyfus Company (LDC), ’in kuzeyindeki Tianjin şehrinde yeni bir yağlı tohum işleme tesisi açtı. Şirket, dünyada en çok soya fasulyesinin tüketildiği ’de büyümeyi hedefliyor.

Louis Dreyfus Company, Tianjin Serbest Ticaret Bölgesi’nde yeni bir yağlı tohum işleme tesisi açtığını duyurdu. Günde 4 bin ton işleme ve 1200 ton soya yağı rafine etme kapasitesine sahip olan tesis sayesinde LDC, Çin’deki müşterilerinin soya küspesi, ham soya yağı ve rafine soya yağı ihtiyaçlarını karşılayacak. Şişeleme, doldurma, paketleme ve depolama kapasitesine sahip olan tesis sayesinde LDC tedarik zincirinin en uç noktalarında da varlık gösterebilecek. Rafine yağ üretimine haziran ayında başlayan şirket, son kullanıcılara hitap eden şişelenmiş yemeklik yağ ürününü de yıl sonu itibariyle piyasaya sürmeyi hedefliyor.
Louis Dreyfus Holding B.V. Başkanı Margarita Louis-Dreyfus, “Yeni tesisin açıldığını açıklamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. LDC için çok önemli bir pazar olan Çin’de soya fasulyesi işleme kapasitemizi geliştirerek, ülkede hızla artan ve yüksek kaliteli ve güvenilir gıda ürünleri talebine karşılık vermek istiyoruz.” dedi. LDC’den yapılan açıklamada, şirketin Tianjin’de ve diğer şehirlerde yatırım ve işbirliği fırsatlarını araştırmaya devam edeceği de vurgulandı.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …