Kuveyt, 150 bin tonluk silo inşa etti

Kuveyt, gıda stratejisinin bir parçası olarak 150 bin tonluk silo inşa etti. Bu adımın ulusal gıda güvenliği stratejisine hizmet etmesi bekleniyor.

Kuveyt’te gıda stratejinin bir parçası olarak hayata geçirilen 150 bin tonluk silo projesinde kurulum tamamlandı. Bu adımın ulusal gıda güvenliği stratejisine hizmet edeceği belirtiliyor. Kuwait Flour Mills and Bakeries Company firmasının üst düzey yöneticilerinden Metleg Al-Zayed, Kuveyt Haber Ajansı’na (KUNA) verdiği röportajda, bu önemli projenin, Kuwait Flour Mills and Bakeries Company firmasının, 9 aydan 1 yıla kadar olan dönem içerisinde, yerel tüketimi karşılamak için temel ürünlerin rezervlerini arttırma planının bir parçası olduğunu söyledi.

2008’de küresel gıda krizi çıktığında firmanın acil durum planını hazırladığını dile getiren Al-Zayed, şirketin üstün liderlik kurallarına göre ve doğrudan hükümet desteği ile gıda kaynaklarının istikrarını sağlayabilmek için tüm gerekli önlemleri aldığını vurguladı.

Al-Zayed, konuşmasının devamında, “Kuveyt’in gıda krizleri ile baş etme kapasitesini arttırmak ve bu ürünlerin uluslararası fiyatlarının istikrarını sürdürebilmek için temel gıda maddelerinin stratejik rezervlerini arttırdık.” açıklamasında bulundu.

Al-Zayed, şirketin, yaptığı hazırlıklarla temel ürünlerle diğer emtiaların oranlarını sabitlemede ve 2008’de dünyayı vuran uluslararası gıda krizinin başlangıcında neredeyse kalıcı olan yüksek fiyatları durdurmada başarılı olduğunu da sözlerine ekledi.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …