Küresel emtia tüccarından 20 milyon dolarlık tahıl deposu

Küresel emtia tüccarı ve ürünleri işleme uzmanı Louis Dreyfus Commodities LLC firması, Amerika’nın Rosedale Limanı’nda, yeni bir tahıl deposu ve mavna yükleme tesisi kuracak.

Merkezi Hollanda’da bulunan küresel emtia tüccarı ve tarım ürünleri işleme uzmanı Louis Dreyfus Commodities LLC firması, Amerika’nın Rosedale Limanı’nda, yeni bir tahıl deposu ve mavna yükleme tesisi kuracak. Rosedale-Bolivar İlçe Limanı Komisyonu ve Bolivar İlçe Denetim Kurulu arasından imzalanan kiralama sözleşmesi kapsamında Louis Dreyfus Commodities LLC firması, bağlı kuruluş olarak Rosedale Limanı’nda yeni bir tahıl deposu ve mavna yükleme tesisi kurma ve çalıştırma görevlerini yerine getirecek.

Firma, tesisin inşasına 20 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor. Bu tesis yerel çiftçilere, firmanın Louisiana’da bulunan Greater Baton Rouge Limanı’na yeni kurulmuş terminali için ve satmalarına olanak sağlayacak. Firmanın Louisiana’da bulunan tesisi yıllık beş milyon tondan fazla bir kapasiteye sahip. Rosedale Limanı’ndaki terminalin 2014 yazında çalışmaya başlayacağı belirtiliyor.

Portföyünde tahıl, yem, taşıma, finans, meyve suyu, pamuk, kahve, şeker, metal, süt ve gübre girdileri olan Louis Dreyfus Commodities, 160 yıldan fazla bir tecrübeye sahip.

Bir önceki yazımız olan "Filipinli değirmenciler buğday kalitesi için Amerika’ya gitti" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …