Küresel bir tedarikçi: Unormak

Konya turu kapsamındaki bir diğer önemli adresimiz teknolojileri sektörünün önde gelen markalarından Unormak Makineleri’ydi. Unormak, 1987 yılından bu yana Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesislerinde faaliyet gösteriyor. Şirket, makineleri imalatı ile anahtar teslim un, irmik ve tesisleri, katlı değirmen sistemleri, valsler, kare elekler, temizleme ve tavlama makineleri, makineleri, taşıma sistemleri, randıman sistemleri, elektrik ve otomasyon sistemlerine ait gerçekleştiriyor. Unormak bugün uluslararası pazarda tanınan markalardan biri.

Bizi ofisinde ağırlayan Unormak Genel Müdürü Mustafa Oral, sektörün duayen isimlerinden. Derin sektör tecrübesi, çalışma azmi ve teknolojiyi yakından takip eden yenilikçi ruhuyla örnek bir işadamı. 40’ı aşkın ülkede fabrika kurduklarını kaydeden Mustafa Oral, şirketin 30 yıllık bir süre zarfında değirmen makineleri üretiminde dünyanın sayılı firmaları arasına girmesinin haklı gururunu yaşıyor. Dünya standartlarında üretim yaptıklarını, sektörün gereksinimlerine göre her kapasitede ve boyutta değirmen makineleri ürettiklerini belirten Mustafa Bey, Değirmenci’ye yaptığı açıklamada, “Bugün dünyanın önde gelen değirmen makineleri tedarikçileri arasında yer alıyorsak, bu hem teknoloji hem de hizmet konusunda müşterilerimizde memnuniyet sağlamış olmamızdan kaynaklanıyordur.” diyor.

Şirket, temizleme ünitesinde yer alan makinelerden öğütmeye, paketlemeden taşıma ekipmanlarına kadar modern bir değirmende gerekli tüm teknolojiyi kendi kaynakları ile üretiyor. Unormak, otomasyon ve randıman sistemleri ile yedek parça konusunda da hizmet sunuyor.

Sektördeki tecrübesini yem endüstrisine de taşıyan Unormak, bünyesinden Oryem gibi Türkiye’de yem teknolojileri sektörünün önemli temsilcilerinden birini de çıkarmış bir şirket. Unormak gibi Konya 3. Organize Sanayii Bölgesi’nde faaliyet gösteren Oryem, 5,000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 10,000 metrekarelik bir tesiste üretim yapıyor.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …