Kernel, iki yeni tahıl silosunu daha faaliyete geçirecek

Ukrayna merkezli Kernel şirketi, önümüzdeki sezonda, Bilovody ve Nizhyn bölgelerinde iki yeni tahıl silosunu faaliyete geçirmeyi planlıyor. Nizhyn’deki tahıl silosu, Kernel’in altyapı ağındaki en büyük silo olacak. Günde 10 bin tona kadar alım yapabilecek olan silo, 5,2 bin ton kurutma kapasitesine sahip olacak. Toplam depolama kapasitesi ise 113 bin ton civarında olacak.
Şirketin Mali Yatırım Hizmetleri Başkanı Vadim Shelomienko’ya göre, günümüzde tahıl ambarlarının alım ve sevkiyat kapasitelerinin yüksek olmasına daha fazla önem veriliyor. Bu yüzden de şirket, teknolojik olarak etkili olmayı önceliyor. Shelomienko, “Örneğin, Nizhyn ambarı, sadece şirketin silo ağında değil, Ukrayna genelinde de ürünlerinin alımı, kurutulması ve sevkiyatı konusunda çok güçlü bir silo. Özellikle günlük 10 bin tonluk alım gücüne ulaşabilmek için bantların sayısını dörde yükselttik. Böylece farklı kalitelerde 2-4 kültürü aynı anda alabiliyoruz. Kapasiteyi artırmak için Ukrayna’nın ve dünyanın önde gelen üreticilerinin modern ekipmanlarını kullanıyoruz.” dedi.
Şirketin Demiryolu Nakliyat Hizmetleri Başkanı Alexander Volkov ise artan kapasitenin ve Yağlı Tohum Alım Departmanı’ndaki ekiplerin çalışmalarına yardımcı olacağını söyledi. Silo kapasitesinin artırılması, daha büyük miktarlarda ürün alımına imkan sağlayacak. Kernel şirketinin siloları, 2018/19 sezonunun başladığı 1 Kasım tarihinden itibaren 2 milyon ton tahıl kabul etti. Bu miktarın %73’ü ise şirketin kendi ürettiği tahıllardan oluşuyor.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …