kek_banner_640x100.jpg

Kazakistan, Afganistan’a hububat terminalleri kurmak istiyor

Dünyanın önde gelen tahıl ihracatçısı , ’a hububat terminalleri ve elevatörler inşa edilmesini teklif etti. Ancak Kazakistan’ın bu yatırım için öncelikle nakliye sorunlarını çözmesi gerekiyor.

Kazakistan Parlamentosu Alt Kanadı Başkan Yardımcısı Vladimir Bozhko, Afganistan’da Kazakistan hububat terminalleri ve elevatörler inşa edilmesi teklifinde bulundu. Bu şekilde Afganistan ile yapılan ticaretinde zaman ve maliyetten tasarruf amaçlanıyor. Çünkü Kazakistan, demiryoluyla nakliyatında problem yaşıyor. Ülkede yaklaşık 3 bin 500 yük treni bir aydır yurt dışından geri dönebilmiş değil.
Kazak çiftçiler, çeşitli nedenlerle ürünlerini satmakta güçlük çekiyor. Bunun temel nedenlerden bir tanesi tahıl silolarının yetersiz olması. İkincisi ise hızlı ürün boşaltımı için gerekli altyapının bulunmaması olarak öne çıkıyor. Taşımacılık açığı bulunan ve nakliye sorunlarını çözmek isteyen Kazakistan, bunun için 2 binden fazla silo satın almıştı.

Bir önceki yazımız olan "Toprak Mahsulleri Ofisi, 2019’da bütün alımlarını lisanslı depolardan yapacak" başlıklı makalemizde "2019'da alımlarını lisanslı depolardan yapacak, ve " hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Haas artık resmen Bühler’in

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojilerinde dünyanın öncü markası Bühler, ilk olarak eylül 2017’de duyurduğu Haas’ı …