Kanadalı Richardson yeni bir işletme daha aldı

Gıda işleme sektöründe dünyanın öncü şirketlerinde Kanadalı , yeni şirket alımlarıyla büyümeye devam ediyor.  Geçtiğimiz ekim ayında 10 bitki koruma merkezini bünyesine katan bir firmayı daha aldı. 

Richardson International, ’nın Manitoba eyaletinde faaliyet gösteren bitki koruma perakendecisi Bestland Air Limited Şirketi’ni satın aldığını açıkladı. Satın alma işlemi 8 Aralık tarihinde tamamlandı. Richardson’ın tarımsal operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Tom Hamilton, “Bu adım bize ek imkânlar sağlayacak ve yerel üreticilere kaliteli tohum, gübre ve bitki koruma teknolojilerini sağlamaya devam etme kabiliyetimizi yükseltecektir.” diye konuştu. Kanadalı şirket, satın almalar ve yeni merkezler inşa ederek Batı boyunca bitki koruma noktaları oluşturmaya yoğunlaşmış durumda. Beş ay önce CHS Canada’dan 10 perakende bitki koruma merkezini satın alan şirket, geçtiğimiz yaz aylarında da Vermilion ve Forestburg’da iki şirketi bünyesine katmıştı. Richardson ayrıca, Prairies genelindeki stratejik bölgelerde yeni bitki koruma tesisleri inşa ederek ağını genişletiyor. 2017 yazında Elrose’da iki yeni tesis açılırken bir yenisi de kasım ayında açılmıştı. Wakaw’da devam eden bir tesis de bu yıl içinde kapılarını açacak.
Richardson Pioneer, Kanada’nın önde gelen tarımsal ticaret yapan Richardson International Limited’in bir parçası. Tarım ve gıda işleme sektöründe bir dünya markası olan Richardson, Kanada’da yetiştirilen tahıl ve yağlı tohumların dünya çapında işleyici ve satıcısı konumunda. Kanada’nın “En İyi Yönetilen Şirketler” listesinde yer alan Richardson’ın, Kanada, ABD ve İngiltere’de 2.600’den fazla çalışanı bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan "Tahıl hastalıklarının teşhisinde yüz tanıma teknolojisi kullanılacak" başlıklı makalemizde "Tahıl hastalıkları ve yüz tanıma teknolojisi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Makarnalık buğday ithalini bitirecek anlaşma

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği arasında makarnalık buğday alımı ve satışına yönelik …