Kanadalı AGI, iki şirketi daha bünyesine kattı

, , , ve gıdanın işlenmesi ve depolanmasında için kullanılan ekipmanların önde gelen üreticilerinden olan Kanalı şirketi, ve Junge Control adlı uygulamalı teknoloji ve gübre platformlarını satın aldığını açıkladı.

Ag Growth International Inc. (AGI); CMC Industrial Electronics (CMC) ve Junge Control Inc. (JCI) şirketlerini satın aldığını duyurdu. Satın alınan iki şirketin son mali yıldaki satışları ve faiz, vergi ve amortisman öncesindeki kârları sırasıyla 15 milyon dolar ve 4 milyon dolardı. AGI’den yapılan açıklamada, “CMC ve JCI’in satın alınması; uygulamalı teknoloji platformumuza önemli ölçüde güç kattı. Ürün ve çözüm portföyümüzü geliştirerek, mevcut ve potansiyel müşterilerimize daha kapsamlı çözümler sunmamızı sağladı.” denildi.
CMC, tarımsal malzeme işleme aplikasyonlarında kullanılan risk izleme sensörleri ve sistemlerinin önde gelen tedarikçilerinden. CMC ayrıca ticari silo izleme sensör ve sistemleri de üretiyor. 1997’de kurulan CMC’nin Kanada’nın Burnaby ve ABD’nin Minneapolis şehirlerinde merkezleri bulunuyor. JCI ise tarım sektörü için otomasyon, ölçüm ve harmanlama sistemlerinin öncü üreticilerinden. 1979’da kurulan JCI’nin merkezi ABD’nin Cedar Rapids şehrinde. JCI’in hassas harmanlama ve ölçüm sistemleri daha çok sıvı gübre harmanlama üzerine odaklanmış ve AGI’nin sunduğu gübre ürünleriyle çok uyumlu durumda. AGI, JCI’yı bünyesine dahil ederek gübre platformunu daha da genişletme imkanı bulacak.
AGI, tahıl ve gübre işleme, depolama ve tavlamaya yönelik ekipman üreten dünyanın önde gelen üreticilerinden. AGI’nin ürün portföyünde augerler, bant konveyörler, zincir konveyörler, tahıl siloları, tahıl işleme donanımları, tahıl havalandırma ekipmanı ve tahıl kurutma sistemleri yer alıyor. Kanada, ABD, İngiltere, Brezilya, Güney Afrika ve İtalya’da tesisleri bulunan AGI, ürünlerini tüm dünyaya satıyor.

Bir önceki yazımız olan "Nibulon, Nikolayev limanına yeni bir terminal inşa ediyor" başlıklı makalemizde "Nibulon ve Nikolayev limanı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Türkiye ve dünya tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …