Interflour’dan Filipinler’e yeni un değirmeni yatırımı

Özellikle Asya bölgesinde etkin bir değirmencilik grubu olan Singapur merkezli Interflour Group, Filipinler’de yeni bir değirmeni kurmaya hazırlanıyor.

Singapur merkezli Interflour Group Pte. Ltd., firmanın Güneydoğu Asya’daki genişleme programının bir parçası olarak Filipinler Zambales’te yeni bir un değirmeni tesisi kurmak için 30 milyon dolarlık (yaklaşık 1.3 milyar Filipinler pezosu) yatırım yapacak. Inquirer.net’te yer alan habere göre; Subic Bay Metropolitan Kurumu (SBMA) bir açıklamasında; Subic Bay Gateway Park’a kurulacak olan yeni tesisin, sadece Filipinler’in değil, aynı zamanda Güneydoğu Asya’nın da artan un ihtiyacını karşılamasını beklediklerini belirtti.
SBMA’ya göre; Interflour Group, Subic Bay Gateway Park ve SBMA; Subic Bay Gateway Park’ın içerisinde 52 bin 852 metrekarelik alana yapılacak olan un değirmeni için 50 yıllık kiralama sözleşmesi imzaladı. Mabuhay Interflour Mill Inc. adıyla kayıt ettirilen yeni un değirmeninin 24 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor. Tesis, açıldığında günde 500 ton un üretimi gerçekleştirecek. 2019 yılı itibari ile bu miktarın ikiye katlanabileceği düşünülüyor. Interflour Group; Vietnam, Endonezya, Malezya ve Türkiye’deki yedi un değirmeni ile dünyadaki en büyün un değirmenciliği firmalarından bir tanesi.

Bir önceki yazımız olan "Bühler’den garantili gelir artışı için Solix" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …