İngiliz Premier Foods, Batchelors’ı satmak için Japon Nissin ile görüşüyor

İngiliz gıda üreticisi ’un çorba ve erişte markası ’ı, şirketin en büyük hissedarı Japon ’e satmak için müzakerelere başladığı bildirildi. ’ın değerinin 200 milyon sterlin olduğu ifade ediliyor.

Premier Foods, çorba ve erişte markası Batchelors’ı 200 milyon sterline satmak istediği iddia edildi. Şirket, Batchelors’ı en büyük hissedarı olan Japon Nissin’e satması ile grubun yavaş bir şekilde bölüneceğine yönelik iddiaların arkasında basına açıklama yaptı. Şirket, Super Noodles’ın arkasından bu markayı satabileceğini reddetmedi. Premier Foods, Batchelors markasını satma görüşmelerinin daha başlangıç aşamasında olduğunu belirtti. Şirket, aralarında Nissin’in de olduğu üçüncü taraflarla Batchelors’ı satmak için düzenli görüşmeler olduğunu kaydetti.
Premier Foods Yönetim Kurulu Başkanı Gavin Darby, ‘keşif aşamasının ötesine geçen görüşmelerin olmadığı’nı ancak şirketin ‘iyi kurumsal yönetişim doğrultusunda tüm paydaşlarına değer katmak’ için seçeneklerini düzenli olarak gözden geçirdiğini vurguladı. Şirket önceki açıklamalara işaret ederek 500 milyon sterlini aşan borcunu azaltma stratejisini değiştirmediğini bildirdi. İngiltere’deki en büyük gıda şirketlerinden biri olan Premier Foods, 15 tesisinde 4 binden fazla kişiyi istihdam ediyor.

Bir önceki yazımız olan "Kanadalı AGI, iki şirketi daha bünyesine kattı" başlıklı makalemizde "AGI, CMC ve gübre" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

TMO’ya sıfır gümrükle 1 milyon ton buğday ithalat izni

Hububat ve bakliyatın gümrük vergisi sıfırlandı. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) buğday, arpa, mısır, pirinç ve …