İngiliz Hovis, iki değirmeni elden çıkarıyor

İngiltere’de faaliyet gösteren unlu mamüller şirketi Hovis, iki değirmeni satma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. Vergi sonrası 11,7 milyon Sterlin zarar açıklayan şirket, bir değirmeni daha kapatmayı planlıyor. Hovis Ltd şirketinden yapılan açıklamada, Southampton’daki değirmenin kapanmasıyla 71 kişinin işten çıkarılacağı belirtildi. Manchester ve Selby’deki fabrikalar ise Whitworth Bros Ltd. Şirketine satılacak. İngiltere’nin orta kesimlerindeki Wellingborough’da yer alan dördüncü ise Hovis’in elinde kalmaya devam edecek. Southampton’daki değirmenin “ciddi şekilde zarar ettiği” ve yıl sonunda kapatılacağı belirtildi. Wellingborough’daki ise Hovis unlu mamullerine sağlamaya devam edecek.
Şirketin yeni stratejisiyle birlikte DHL Bawtry, DHL Southampton ve DSV Belfast lojistik ve depolama operasyonları da sona erecek. Hovis ve Mothers Pride markalarının yanı sıra süpermarketler için fason de yapan şirket, İngiltere genelindeki 19 tesiste 3500 kişiye istihdam sağlıyor.
Hovis CEO’su Nish Kanikwala, “Unlu mamullerde en iyi marka olma stratejimize bağlıyız ve bu yüzden de yatırımlarımızı bu bunun için yoğunlaştıracağız. Sonuç olarak, üç değirmendeki üretime son vermeyi ve Wellingborough değirmenini de Hovis’in tedarik zincirine dahil etmeye karar verdik. Ekmek piyasasının aşırı derecede zorlu olmaya devam edeceğine şüphe yok. Ancak unlu mamullere odaklanmış tam entegre bir üretici olmanın, başarılı faaliyetlerimizi daha da güçlendireceğinden eminiz.” diye konuştu.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …