Horizon Milling’den 7 milyon dolarlık yatırım

Horizon Milling, Albany Limanı’ndaki değirmenine, gıda güvenliğini arttırmak ve sürecini kısaltmak için 7 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Horizon Milling, ABD’nin Albany Limanı’ndaki un fabrikasına yatırıma hazırlanıyor. Albany Business Review’den Krystle S. Morey’in haberine göre; firma limanda bulunan üretim merkezindeki ekipmanlarını yükseltmek için 7 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Bu yatırımla; gıda güvenliğinin ve gelirin artması ve üretim süresinin kısalması bekleniyor.
Firma; tarımsal, finansal ve endüstriyel sektörlerde hizmet sunan küresel gıda üreticisi olan Cargill’in bir iştiraki. Hudson Nehri’nde bulunan Albany’ye kurulmuş olan Horizon, Albany Limanı’ndan her gün yaklaşık 1000 ton (2 milyon pound) un nakliyesi gerçekleştiriyor. Müşterileri arasında fırınlar, restoranlar ve toptancılar bulunuyor. Yeni paketleme hattı, 10 oluklu paslanmaz çelik paketleyici, depolama kulesi ve havalandırma; Cargill’in ülkenin her yerindeki gıda üretim değirmenlerini yenilemek için uyguladığı planın unsurlarını oluşturuyor. Horizon, Cargill tarafından işletilen 22 un değirmeninden bir tanesi. Özel unlara olan artan ilgi ve gıda güvenliği için gereken daha sıkı düzenlemelerle Horizon 1980, ekipman ve sürecini yenilemek durumunda.

Bir önceki yazımız olan "Bunge’den Brezilya’da yeni un değirmeni" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …