Hopa Limanı, Hopaport’la hareket kazandı

Hopaport, tahıl ticaretinde önemli lojistik üslerden biri olma yolunda hızla ilerliyor. 2013 yılında 1.417 ton kuru mısırın ve 29.928 ton buğdayın depolandığı tesislere, 2014 başlarında yaklaşık 3 bin ton nakli yapıldı.

Uzun yıllar atıl olarak kalan, hatta bir dönemde sökülmesi gündeme gelen Hopa Limanı’ndaki TMO tahıl siloları, Hopaport tarafından devralındıktan sonra yeniden tahıl ticaretine kazandırıldı ve kısa sürede kayda değer gelişme kaydetti.
Hopaport’un ciddi bir yatırımla yeniden işler konuma getirdiği her biri 1.000’er tonluk olan 10 adet siloda, 2013 yılında 1.417 ton kuru ve 29.928 ton buğday depolandı. Limanda depolanan ürün daha sonra karayoluyla Nahçıvan’a taşındı. Özellikle Rusya üzerinden Nahçıvan’a transit taşımacılıkta önemli bir lojistik üs haline gelen Hopaport tahıl limanı, 2014 yılında da tahıl ticaretine yön vermeye devam ediyor. Limanda buğday taşımacılığı, 2014 başında da hız kesmeden devam ediyor. İlk etapta yapılan 10.000 ton bağlantılı buğday taşımacılığının ilk partisi olan 2.998 ton buğday, Rusya’nın Azov limanından Kağan Bey isimli gemiyle Hopaport’a ulaştı ve silolara alındı.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …

Bir cevap yazın