Gruma, un fabrikasının satışını tamamladı

Meksikalı gıda şirketi Gruma, Meksika’daki unu değirmenciliği operasyonlarının satışını, 260 milyon dolara tamamladığını duyurdu.

gruma

Gurma yaptığı bir açıklamada, Meksikalı buğday unu üreticisi Grupo Trimex’in Gruma iştiraki Molinera de Mexico’nun bütün hisselerini, bunun yanı sıra da Grupo Industrial Maseca ve GIMSA’nın varlıklarını da satın aldığını duyurdu.
EFE kaynaklı habere göre; Gruma, satıştan elde edilen gelirin temel olarak borçların ödenmesi için kullanılacağını ve dolayısıyla bilançoyu kuvvetlendireceğini açıkladı.
1949 yılında kurulan ve dünyanın en büyük tortilla üreticisi olan Gruma, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Venezuela, Orta Amerika, Asya ve Avustralya’da faaliyetlerini sürdürüyor. Meksikalı gıda şirketi ürünlerini dünyada 100 ülkeye ihraç ediyor.
Kuzeydeki Monterrey şehrinde bulunan Gruma’nın yaklaşık 20.000 çalışanı ve 99 tesisi var. Trimex ise yaklaşık 30 yıldır buğday unu işinde ve dört tesise sahip. Ürünlerini Medalla de Oro ve Victoria markaları altında satıyor.

Bir önceki yazımız olan "Ulusoy Un halka açılıyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Unormak, Güney Afrika’da modern bir mısır işleme tesisini devreye aldı

Değirmen teknolojileri sektörünün öncü markalarından Unormak Değirmen, Güney Afrika’da toplam 1.600 ton/gün kapasiteli olarak planlanan …